Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Fortnite’a “Beyin Yıkama” Suçlaması!

Fortnite’a “Beyin Yıkama” Suçlaması!

Fortnite‘ı geliştiren Epic Games, oyunları “bilerek bağımlılık yapıcı yaptığı için” bir toplu dava ile karşı zıdda kaldı.

Kanada’da açılan dava, oyunun “uyuşturucu kullanmak” kadar bed olduğunu düşünüyor. Quebec Yüksek Duruşması’nda yapılan müracaatta ABD merkezli Epic Games’in oyunu mahsusen dimağın yıkamaya yönelik halde geliştirdiği sav ediliyor. Şikayete nazaran Fortnite oynayanlar, kendini külliyen oyuna kaptırıyorlar ve tıbbi yardım almak zorunda kalıyorlar. Şikayete nazaran “Fortnite oyununa bağımlılık, oyuncuların ömürleri için gerçek sonuçlar doğuruyor: Birçoğu yemek yemiyor, duş yapmıyor ve artık sosyalleşmiyor“.

100 kişinin bir adaya bırakıldığı ve en son hayatta kalanın kazandığı Fortnite, 2018’de oyun yerküresinde bir anda büyük bir ses getirmişti. Konsollardaki oynaması fiyatsız en büyük oyunlardan biri haline gelen Fortnite, geçen sene Epic Games’e 3 kazandırdı. Firmaya nazaran mart itibariyle oyunun 250 milyon oyuncusu bulunuyordu.

Davacılar, Epic Games’in “eserin riskleri ve tehlikeleri hakkında kullanıcıları uyarmaktan aciz kaldığını” ileri sürüyor.

Epic Games şikayetle ilgili şimdi rastgele bir açıklama yapılmadı.

Yorum Ekle