Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Ford F-150 2020: Hibrit versiyon [Yeni]

Ford F-150 2020: Hibrit versiyon [Yeni]

Son haftalarda ipucu görselleriyle önümüze çıkan 2020 Ford F-150 resmi olarak tanıtıldı. Göze aşina gelen dış kabuğun altında değerli güncellemeler mevcut.

Yukarıda da belirttiğimiz üzere 2020 Ford F-150’nin gövdesinde selefine nazaran çok büyük bir tasarım değişikliği laf konusu değil. Tampona kadar uzanan C formlu LED gündüz farlarına sahip yeni aydınlatmalar ve ızgara tasarımı, bu meydanda öne çıkan detaylardan. Yeni F-150 müşterileri, 11 ızgara tasarımı arasından tercih yapabilecek. Başkaca Ford, tüm versiyonlarda faal ızgara kapaklarına taraf vererek aerodinamik direncin azalmasını sağlamış.

2020 Ford F-150’nin iç mekanında değerli güncellemeler laf konusu. Düşük versiyonlarda iki analog göstergeye 4 inçlik dijital gösterge ekranı eşlik ederken, üst versiyonlara çıkıldıkça boyutu 8 inç ila 12.3 inç arasında değişen büsbütün dijital gösterge ekranları önümüze çıkıyor. Konsolun merkezinde ise donanım seviyesine nazaran 8 inç yahut 12 inç olarak tercih edilebilen bilgi-eğlence ekranı mevcut. Ford’un SYNC 4 bilgi-eğlence sistemiyle donatılan F-150, Apple CarPlay, Android Auto ve OTA (over-the-air) güncelleme desteğine sahip.

hibrit

Ford, yeni F-150’nin kabininde orta konsolu düz bir yer haline getiren “Interior Work Surface” opsiyonuna mekan vererek araç içinde çalışılabilir bir yaratmayı hedeflemiş. Üst versiyonlarda opsiyon olarak nokta verilen “Max Recline” isimli 180 noktaya yakın yatırılabilen koltuklar da hayat yerindeki konforu ve pratikliği üst seviyeye çıkarmış. 2020 Ford F-150’de Bang & Olufsen imzalı, 8 ve 18 hoparlörlü iki farklı sistemi opsiyonuna mahal verildiğini de belirtelim.

2020 Ford F-150’de Co-Pilot360 2.0 kapsamında pek çok sürücü asistan sistemine taraf verilmiş. Acil durum fren desteği ve yaya algılama özellikli çarpışma önleyici sistem, römork kontağını kolaylaştıran “Dynamic Hitch” özellikli geri görüş kamerası, otomatik uzun farlar ve otoyollarda eller muaf sürüş imkanı veren Active Driver Assist üzere özellikler 2020 Ford F-150’nin teknolojileri arasında. Bahsi geçen son özellik, sürücünün dikkatinin yolda olduğuna emin olmak için kameradan faydalanıyor.

ford

2020 Ford F-150’nin külliyen fonksiyonel bir biçimde tasarlanan kasa kapağında, çalışırken ya da kamp yaparken tablet ve içecek üzere eşyaları koymak için tutarlı gözler bulunuyor. Başkaca, dev pickup’ın kasasına entegre bir jeneratör de mevcut. Kelam konusu jeneratörden gerek iş için kullanılacak el aletlerine, gerekse kamp yahut gezi aktivitelerinde elektrikli ısıtıcı ve mini buzdolabı üzere cihazlara elektrik sağlamak mümkün. Bu da 2020 Ford F-150’yi son aşama kullanışlı bir araç haline getiriyor.

2020 Ford F-150’nin motorlarına dair performans dataları şimdi açıklanmadı. Ama yelpazeye eklenen 3.5 litre PowerBoost hibrit V6 ünitenin tüm donanım seviyelerinde tercih edilebilir olacağını biliyoruz. Kelam konusu sistem, Ford’un EcoBoost benzinli motoru, 10 ileri SelectShift otomatik şanzıman ve şanzımana entegre edilmiş 47 beygirlik elektrik motorundan meydana geliyor. Frenlemeden geri kazanılan güç, araçtaki 1.5 kWh’lık bataryada depolanıyor. Kelam konusu versiyonun maksimum çekme kapasitesini 5400 kg olarak açıklayan Ford, tek depoyla 1200 kilometre civarında yol kat edebileceğini belirtiyor.

 

Yorum Ekle