Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.

Fiyatsız Data Kurtarma Programı: EaseUS Data Recovery Wizard

Günümüzde bilgisayarlar hala tasarrufta ve en kıymetli cihazların başında gelmekte. Ofislerde mekteplerde ve konutlarda akıllı telefonlarımızın yanında bilgisayarları da kullanıyoruz. Done depolama, ofis dökümanlarını hazırlama, oyun oynama ve medya düzenleme üzere sayılabilecek onlarca farklı vazife için PC dediğimiz bilgisayarlar vazgeçilmez donanım araçları arasında. Tabi bilgisayarlarda yaşadığımız olgu kayıpları bu teknolojik aletlerdeki en büyük sıkıntılar arasında mekan alıyor.

Metnin devamında sizlere fiyatsız olgu kurtarma yazılımı hakkında çok detaylı haberler verip, belgeleriniz yanlılıkla silindiyse ya da kaybolduysa bunları nasıl kurtarabileceğinizi anlatacağız. Size bahsedeceğimiz done kurtarma programının ismi EaseUS Data Recovery Wizard geçtiğimiz günlerde yeni sürümü yayınlandı ve evvelki sürümlerdeki güçlü özelliklerine yenilerini ekledi ve deneyimini zenginleştirdi.

En uygun ve fiyatsız belge kurtarma yazılımı olarak kendini tanımlayan şirket silinen, formatlanan ve kaybolan evrakları süratlice kolay yoldan geri getirmenizi sağlıyor. Evrak kurtarma işlevi PC, laptop ve taşınabilir cihazlar için epeyce koordinasyonlu çalışıyor. Artık sizlere yazılımın öne çıkan data kurtarma özelliklerinin detayını aktaracağız, vesair kısımda ise done kurtarma işlevini adım adım nasıl yapabileceğinizden bahsedeceğiz.

Data Kurtarma Programının Özellikleri

Yanlışlıkla Silinen Evrakları Kurtarma: Kazara sildiğiniz belgelerin yol açtığı yahut virüs saldırısından etkilenen beklenmeyen evrak kayıplarından süratlice kurtulun.

Formatlanmış Disklerin Kurtarılması: Bir diskin formatlanması diskteki olguları külliyen silmez, sadece size silinmiş ve boş üzere görünür. Cihazınızdaki yaptığınız formattan sonra bile kaybolan datalarınızı yeniden de kurtarabilirsiniz.

Geri Dönüşüm Kutusundan Silinen Olguları Kurtarma: Tarama sonuçlarını evrak çeşidine nazaran filtreleyebilir ve geri dönüşüm kutusunu boşalttıktan sonra silinen evrakları da kurtarabilirsiniz.

Kayıp Disk Kısmın (Partition) Kurtarılması: Diskinizin partition denilen kısımlarını cihazınız okuyamayabilir. Bu türlü bir diskiniz varsa ve partitionları sistem tarafından taranamıyor olsa bile, olgularınız yeniden de program sayesinde kurtarılabilir hale gelir.

Hasar Görmüş Harddisklerin Kurtarılması: Bir sabit sürücü (harddisk) bozulduğunda erişilemez duruma gelir. EaseUS data kurtarma yazılımı, kullanıcıların olguları tekrar bulmasını ve kurtarmasını sağlar.

Virüs Bulaşan Diskleri Kurtarma: Virüs atakları can sıkıcıdır ve bilgisayarınızın olağan çalışmamasına neden olabilir. Virğsler sebebiyle evraklarınız bilinmeyen hale gelip kaybolabilir, yani virüsleri datalarınızı tehdit ederler ve evraklarınızı sistemden külliyen silmeye çalışırlar. Bu program virüs bulaşan belge ve datalarınızı inançlı ve süratli bir halde kurtarabilir.

İşletim Sistemi Çökmelerinde Kurtarma: Dosyaları çökmüş bir Windows işletim sisteminden belgelerinizi kurtarabilirsiniz. Bildiğiniz üzere işletim sisteminiz çöktüğünde bilgisayar açılmaz ve evraklara erişemezsiniz. Belgeleriniz ve klasörler adeta silinmiş üzere olur. Bu üzere durumlarda Windows çökse bile datalarınızı kurtarabileceğiniz bir yazılımın var olması size âlâ hissettirir. EaseUS, bilgisayarınızı başlatıp kaybolan olguları kurtarabilmeniz için indirilebilir bir WinPE önyüklenebilir ortamı sağlar.

RAW ‘a Dönüşen Disklerin Kurtarılması: Sabit diskiniz yahut kısmınız aniden RAW olursa ve depolanan olgulara ulaşamazsınız. RAW disk, disk Windows işletim sistemi tarafından tanınıyor ancak diske erişelemiyor demektir. Disk RAW olduğunda Windows disk başkanı diski tanır ve aygıtlarda gösterir. Gelgelelim kullanıcı diske erişmek istediğinde, içindeki belgeleri görmek istediğinde diske erişemez. Diskin düzgün olmayan halde bilgisayardan sökülmesi. Örneğin bilgisayar açıkken diskin olgu yahut güç kablolarının çekilmesi diskin RAW’a dönüşmesine sebep olabilir. Tekrar harici HDD lerin direkt bilgisayardan çekilmesi, elektriğinin kesilmesi diski RAW’a dönüştürebilir. Bu üzere durumlarda EaseUS Data Recovery Wizard yazılımı fiyatsız olarak diskinizde göremediğiniz evrak ve klasörleri sizin için kurtarabilir.

EaseUS Data Recovery Wizard ile Olgu Kurtarma Nasıl Yapılır?

Fiyatsız EaseUS Data Kurtarma yazılımı, kaybolan tüm belgeleri PC’nizden, dizüstü bilgisayarınızdan, sabit diskinizden, SSD’den, USB’den, hafıza kartından, dijital kameradan geri kurtarabilir. Artık adım adım fotoğraflı olarak nasıl data kurtarma yapabileceğinizi anlatacağız.

Taranmasını istediğiniz evrak kurtaracağınız diski seçtikten sonra diskin içindeki belge ve klasörleri gösteren bir size karşılayacak. Dilerseniz tüm diski tarayabileceğiniz üzere yalnızca muayyen bir klasörü de seçip tarama yapabilirsiniz. Bu sayede devrandan tasarruf edebilirsiniz, zira taranacak evrak ve disk sayısı arttıkça evrak kurtarma ve tarama müddeti de birebir nispette uzamaktadır. Bu sebeple teklifimiz yalnızca silinen ya da kaybolan evraklarınızı taratmanız olacaktır.

Tarama süreci başladıktan sonra ekranın sol alt zaviyesinde tarama mühletinin yaklaşık olarak ne kadar süreceğini görebilirsiniz. Bu size kaybolan ya da silinen belgelerinizi kurtarmanız için ne kadar beklemeniz gerektiğini söyleyecek. Birebir devranda bu kısımdan tarama sürecine ara verebilir ya da külliyen evrak tarama sürecini durdurabilirsiniz. 

En son aşamada silinen belgelerinizden kurtarılanlar liste halinde ekranda görünecektir. Bu belge isimlerinin detayını görebilir ve evraklar üzerinde ön izleme yapabilirsiniz. Evrakınızı kurtarmadan derhal evvel evrakınız bir fotoğrafsa bunu açıp görüntüleyebilirsiniz. Bu sayesinde yanlışlıkla asıl kurtarmak istediğiniz belgeyi kurtarmayı gözden kaçırmamış olacaksınız.

EaseUS Data Recovery Wizard Free programını 2 GB’ta kadar olan silinen belgelerinizin kurtarılmasında fiyatsız olarak kullanabilirsiniz. Bunun için programı içtimaî medya hesaplarınızda paylaşmanız ehil olacaktır. Bu fiyatsız done kurtarma yazılımı sayesinde süratli ve sağlıklı halde belge kurtarma işlerinizi kolaylaştırabilirsiniz.

ADVERTORIAL

Yorum Ekle