Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Fiyat Etiketlerinde Wi-Fi Teknolojisi!

Fiyat Etiketlerinde Wi-Fi Teknolojisi!

Marka ve eser çeşitliliğinin her geçen gün arttığı perakende kolunda, anlık değişen piyasa ve yarışma koşullarına iyi, süratli aksiyon alabilen işletmeler satışlarını ve verimliliklerini artırıyor. Münhasıran müşteri hassasiyetinin yüksek olduğu mevzular arasında birinci sırada yan alan ‘fiyat’ süratli ve sağlam biçimde yönetildiğinde, işletmelere büyük karlılık ve yarışma avantajı sağlıyor.

Fiyat Yönetmeliğiyle birlikte değişen yeni etiketlerin artık yalnızca satış fiyatı ve ünite fiyatından ibaret olmadığına dikkat çeken Sensormatic Eser Idaresinden sorumlu yöneticisi Dr. Serdar İnce, getirilen yeni kriterlerin daha çokça malumat içerdiğini hatırlatıyor. Dr.İnce ayrıyeten yönetmeliğe nazaran etiketlerde üretim mekanı, ayırıcı özelliği, tüm vergiler dahil satış fiyatı, ünite fiyatı, en son yapılan fiyat değişikliği malumatı, yerli olup olmadığı malumatı, ithal olması durumunda üretildiği devletin ismi üzere haberlerle birlikte daha ziyade değişkenin olduğunun altını çiziyor ve  Elektronik Fiyat Etiketleri tahlilinin bu yasal düzenlemelere süratli bir halde ahenk sağlanmasının kolaylaştırdığını söz ediyor.

Fizikî ve online mağazada süratli ve eş vakitli güncelleme

Elektronik Fiyat Çözümü’nde fiyat etiketlerini artık elektronik olarak tek merkez yönetilebiliyor. Merkezin, kent dışında ya da mağaza içinde olmasının yani uzaklığın hiçbir değeri kalmıyor. Elektronik fiyat etiketleri sayesinde fizikî mağazadaki fiyat değişikliği eş devirli olarak sanal (online) mağazalarda da güncellenebiliyor. Elektronik Fiyat Etiketlerinin üzerinde mağaza çalışanlarının gereksinim duyduğu stok seviyesi ve eser detayı üzere ek haberler de konum alıyor.  Çalışanlar, eser durumunu akıllı telefonlarla gerçek devirli olarak denetim edebiliyor. Böylelikle fiyat güncellemesi, raf idaresi, sipariş yekuna üzere faaliyetlerden kaynaklanan iş yükü yüzde 60 nispetinde azalıyor.

Tek bir tuşla bütün fiyatlar değişsin!

Dr.Serdar İnce Elektronik Fiyat Tahlilinin dijital bir halde otomatize edilen merkezi fiyatlandırma modeli olduğunu belirterek şu haberleri verdi: “Tuşa basıldığı anda istenen eserin fiyatını istediğiniz formda değiştirebiliyorsunuz. Böylelikle işgücü maliyetleri en aza iniyor, mağazalardaki iş gücü, kâğıt, etiket üzere masrafların önüne geçiliyor. Ayrıyeten Elektronik Fiyat Etiketi tahlili, kampanyalarda ve maliyet artışlarında fiyatları tesirli bir halde yönetebilmeyi sağlıyor. Bu avantajların sıra müşteri sadakatini de büyük ölçüde güçlendiriyor.”

Fark yaratan özellikleri

Sensormatic tarafından sunulan elektronik fiyat tahlilinde,  hususî bir protokol kullanılıyor.  Bu protokole nazaran sistem direkt komut gönderiyor, fotoğraf göndermiyor. Bu nedenle güç tüketimi alternatiflerine nazaran daha az oluyor. Bununla birlikte tüm erişim noktalarının tıpkı anda güncelleme yapması ve öncelikle en yakındaki etiketi güncellemesi süratli olmasını sağlıyor.

Etiketler üzerinde 7 farklı renk seçeneği ile flash yakılabiliyor. Bu biçimde mağazada kampanya yapılan ya da stoğu azalan eserler net olarak ayrıt edilebiliyor

Erişim noktası ve elektronik etiketler her 3 dakikada bir haberleşiyor. Bu haberleşme vadesince etiketin etkin olarak devrede olup olmadığı, pil durumu ve çalışma ısı raddesi hakkında haber edinilebiliyor. Bu malumatların mütemadi güncellenmesi, sistemin ömrünü uzatıyor.

5 yıllık pil ömrüyle fark yaratıyor

Sistemin el terminallerine bir yazılım sayesinde entegre edilerek basitçe kullanıldığını söz eden Dr. Serdar İnce, bu tahlilin, Wi-Fi teknolojisinin bu ortamda kullanılması ve 5 yıl (günde 4 sefer güncelleme yapıldığında) pil ömrü üzere üstünlükleriyle dikkat çektiğini söyledi.  Dr. İnce, “Pili bitmeye yakın 3 dakikalık bir ihtar veriyor. Pilin bittiği hem görsel olarak eserin üzerinde görülüyor hem de merkezden izlenebiliyor. Mobil pratiği olması, her gereksinime uyabilecek farklı büyükte modellerinin olması öne çıkan gayrı özellikleri arasında. Hususî etiketli eserleri farklı renklerle yansıtmak ve ekranı ikiye bölmek de mümkün. Bu özellik sayesinde dar yerlerde iki eseri tıpkı ekranda sergileme avantajı sağlıyor” diye ekledi.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Yorum Ekle