Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
“Fifteen Seconds Festival” İstanbul’a Geliyor!

“Fifteen Seconds Festival” İstanbul’a Geliyor!

Birinci olarak 2014 yılında Avusturya’nın Graz kentinde düzenlenen, şimdiye kadar 20 bine yakın meraklı zihnin bir araya geldiği ve bir anti-konferans özelliği taşıyan Fifteen Seconds Şenlik, 6 yılın ahir yerküreye kapılarını İstanbul’dan açıyor. Graz dışında birinci kere 21-22 Nisan 2020’de İstanbul’da, Manastır tarafından düzenlenecek olan şenlik, dinleyicilerine 2 boyunca gündem unsurlarının ve teknik sunumların olmadığı eşsiz bir deneyim sunacak.

Yerkürenin çeşitli nahiyelerinden birinci defa İstanbul’a konuşmacı olarak gelecek parlak zihinler, bildiklerini İstanbul’da iştirakçilerle paylaşacak. Microsoft’un dijital girişimlerinin başındaki isim Umberto Callegari, IBM’in kurmuş olduğu Digital Makers Lab’in lideri Kei Shimada, The Walt Disney Company’nin lider yardımcısı Scott Norville, dövme sanatçısı Luke Wessman, Burberry’nin dijital tasarımcısı Ines Jaibi, İngiltere Kraliyet Binası’nda dersler veren dünyaca ünlü kimya profesörü Andrew Szydlo, yerkürenin birinci mizah mühendisi Andrew Tarvin ve İsviçre’deki Avrupa Nükleer Araştırma Merkezi CERN’in fizik mühendisi Michael Doser, şenliğe renk katacak isimler arasında taraf alıyor.

Meraklı Zihinler Bir Araya Gelecek

Meraklı zihinlerin bir araya geleceği şenlikte, geleceğe yan veren konuşmalardan yaratıcı deneyim yerlerine, toplumsal sorumluluk girişimlerinden sefalı aktivitelere kadar birçok benzersiz alternatif, ziyaretçilerin önüne çıkacak. Türkiye’nin vizyon sahibi şirketleri, yeniliklerini 10.000 metrekarelik bir interaktif deneyim sahasında sergileyecek. Ziyaretçiler, düşünme formunu değiştirecek kişilerle, fikirlerle ve eserlerle bu ortamlarda bir araya gelme imkanı elde edecek.

Ayrıyeten, Fifteen Seconds Şenlik, iştirakçilerin networklerini genişletmek için biçilmiş bir kaftan olma özelliği taşıyor. Şenlikte profesyonel olarak gelişmeniz ve işinizle alakalı seçkin beşerlerle tanışmanıza ortam sağlamak için sekiz farklı konuşma ve altı farklı networking formatı bulunuyor. Yerkürenin farklı alanlarından gelecek 4.000 meraklı zihin, alışılmadık networking formatlarıyla birbirlerini tanıma fırsatı elde edecek.

Şenlikteki Sahneler Iştirakçilere İlham Verecek

Küresel ölçekte başarılı şirketler ve kuruluşlardan gelen 100’den ziyade konuşmacı; en parlak ilmî zihinler, yaratıcı ve özgür kişilikler ile yeni teknolojilerin öncüleri ilham, iş, inovasyon ve yaratıcılığın kesiştiği dört farklı sahnede mekan alacak. Ana sahnede konuşmacılar, ilham verici içeriklerini ve muvaffakiyetlerini paylaşacak. İş yerküresi sahasında, pazarlama, satış, reklam, liderlik, yetenek, kültür, medya, yayıncılık ve gazetecilik meydanlarından kanaat başkanlarıyla başarılı yarınlar için yolların keşfedilmesi konuşulacak.

İnovasyon kısmında, hareketlilik, kentsel gelişim ve sürdürülebilirlik konusundaki teknolojik gelişmelerden Harvard, Stanford ve Oxford’dan bilim adamlarına kadar inovasyonun canlandırılacağı pek çok içerik paylaşılacak. Yaratıcılık kısmında ise tasarım, sanat ve müzik sahalarının öncüleri çalışmalarını aktaracak ve tüm cihetleriyle yaratıcılığa yeni bakış açıları sunulacağı konuşmalar gerçekleştirecek.

Fifteen Seconds Şenlik ile ilgili detaylı bilgiye https://fifteenseconds.istanbul web sitesi üzerinden ulaşabilir, bir evvelki aktifliğin görüntüsünü YouTube üzerinden izleyebilirsiniz.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Yorum Ekle