Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Fenistil Jel nedir: Ne işe yarar? Yüze nasıl uygulanır?

Fenistil Jel nedir: Ne işe yarar? Yüze nasıl uygulanır?

Fenistil Jel Nedir?

Fenistil Jel çok eski yıllardan itibaren eczane raflarında satılan hem sigortalı hem de alışılagelmiş bir halde satın alabileceğiniz iyileştirici bu krem hakkında merak edilen soruları sizler için yanıtladık. Bu Jel’in nasıl kullanılması gerektiği ve bütün faydalarına kadar birçok detayı yazdığımız yazının ayrıntılarında bulabilirsiniz.

Etken  Dimentinden Maleat olan bu jel, vücuttaki doğal bir kimyasal olan histaminin tesirlerine zıt taraflı tesir gösteren ve alerjik belirtilerin tedavisinde kullanılır. Eczanelerden alabileceğiniz bu jel genelde arı sokmaları, böcek ve sinek ısırmaları, yüzeysel hafif yanıklar, güneş yanıkları, iltihabi olmayan cilt hastalıklarına bağlı kaşıntılar ile kurdeşen üzere rahatsızların tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Uygulandıktan kısa bir vade sonra tesirini gösteren bu jel günümüzde satış rekorları kırıyor.

Fenistil Jel ne işe yarar

30 gramlık alüminyum tüplerde satışa sunulan bu faydalı jel, kesinlikle kompetan tabip tarafından reçete edilerek kullanılması gerekir. Yanıklar ve güneş yanıkları için tesirli olan Fenistil jel isilik ve su çiçeği için kullanılmaktadır. Bu krem topikal antihistaminikler olarak isimlendirilen ilaçlar sınıfından olup, süratlice tesir gösterir.

FENİSTİL JEL NASIL KULLANILIR?

NASIL KULLANILIR?

Nasıl kullanılır konusunda öncelikle bilirkişi hekiminizin veya doktor tarafından verilen reçete kullanım tarifi üzerine uygulamalısınız.

Kremi sürmeden dikkat etmeniz gerekenler:

  • Önce cildinizde jeli süreceğiniz bölgenin (nahiyenin) temiz olmasına dikkat etmeniz gerekir. Değil ise kuru veya az nemli bir bezle yavaşça temizleyin.
  • Bunun dışında gün içerisinde 2 yada 4 sefer kullanılması kâfidir.
  • Jel’i sürerken lütfen bol sürmeyin mümkün olduğu kadar az sürün. Bol sürülen krem alerjiye sebep olabilir ve etkisi için bağışılık kazandırır.
  • Kremi 1 hafta boyunca anlatıldığı şekilde kullanırsanız etkisini göreceksiniz.

Etkileri:

Alerjisi ve iltihaplı olan bölgelerde kullanılmaz. Lütfen reçete içinde rahatsızlığınız olan bir belirtiniz var ise lütfen kremi kullanmayınız.

FENİSTİL JEL FİYAT

Yerli bir eserdir eczanelerde ve de internet üzerinden satışı olan Fenistil jel fiyat17.25 TL’dir.

Stilex Kremin ne olduğunu öğrenmek için bu yazıyıda okuyabilirsiniz.

Kategori olarak SoruCVP Sağlık ve Güzellik bölümünden bir çok faydalı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Tıp konusundan daha detaylı bilgiler için wikipedi

Yorum Ekle