Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

You must login to ask a question.
Facebook’un patronu günah çıkardı!

Facebook’un patronu günah çıkardı!

Yerküre’nin en çok kullanılan toplumsal medya platformunun sahibi Mark Zuckerberg, tıpkı hengamda Yerküre’nin en çok eleştirilen patronu. Facebook’u yönetirken aldığı birtakım kararlar yüzünden mütemadi eleştirilen Zuckerberg her fırsatta Facebook’u kurarken birinci amacının çuvalla para kazanmak olmadığını söylüyor.

Zuckerberg ne diyor?

Cuma günü Utah’ta düzenlenen Silicon Slopes Teknoloji Doruğunda konuşan Mark Zuckerberg “Ben bu işe süper bir teknoloji firması kurmak ve tonlarca reklam satıp milyarder olmak için girmedim” dedi. “Sadece kişilere severek kullanacakları bir hizmeti ücretsiz olarak vermenin en düzgün yolunun bu hizmeti reklamla desteklemek olduğunu düşündüm.”

Önümüzdeki on yıl içinde beğenilmek değil anlaşılmak istediğini söyleyen Zuckerberg’in bu açıklamalarının sair bir milyarder, George Soros’un Facebook şirketinin hedefini sorgulamasının akabinde gelmesi de ilgi çekiyor. New York Times’da yayımlanan yazısında Soros Facebook ve ABD Lideri Donald Trump’ın bir arada çalıştığını argüman etmişti. “Bence Bay Trump ve Facebook’un patronu Mark Zuckerberg çıkarlarının birbirine koşut olduğunun farkına vardılar. Yönetici seçimi kazanmak, Bay Zuckerberg ise para kazanmak istiyor” demişti. Facebook bu tezleri yalanlamakta gecikmemişti.

Politik reklamları yasaklayan Twitter’ın bilakis, Facebook politik reklamlarda bir sınırlama uygulamıyor. Firma, reklamlarda bahsedilen şeylerin doğruluk ve yanlışlığını kişilerin kendi özgür iradesi ile sorgulamaları gerektiğini söylüyor.

Yorum Ekle