Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Facebook’tan para kazanma yolları

Facebook’tan para kazanma yolları

Merhaba dostlar. Facebook’tan para kazanma yolları hakkında, tamamen gerçek bilgilere dayalı bir paylaşımla daha karşınızdayız. Yazımızın tamamını dikkatli bir şekilde okuduğunuzda, Facebook’tan para kazanma yolları hakkında tüm detayları bulabilirsiniz. Konuyu anlaşılır bir şekilde mümkün olduğu kadar kısa ve öz anlatacağım. Bu nedenle aklınıza takılan herhangi bir şey olursa, hiç çekinmeden en altta bulunan yorum kısmından sorarsanız, sorununuzla ilgili daha detaylı bir şekilde yardımcı olabilirim.

Facebook’tan para kazanma yolları gerçek mi?

Değerli takipçilerimiz, öncelikle sizden hiçbir beklentim olmadan bu paylaşımı yaptığımı bilmenizi isterim. Zira size herhangi bir ürün satmıyor, ya da verdiğim bilgiler için sizden hiçbir ücret talep etmiyorum. Yani size yanlış bilgi vermemi gerektiren, hiç bir durum söz konusu değil.

Sorumuzun cevabına gelecek olursak, Facebook’tan para kazanmak, oldukça mümkündür. Nasıl para kazanacağınıza dair vereceğimiz yöntemleri başarılı bir şekilde uyguladığınızda, evinizi geçindirecek kadar para kazanabileceğinizi çok rahat bir şekilde söyleyebilirim. Şimdi gelelim, en fazla merak ettiğiniz soruları cevaplamaya…

Facebook’tan Para Kazanma Yolları

Facebook para kazanma yolları

Facebook para kazanma yolları, Facebook üzerinden, kesin para kazanacağınız yöntemlerin başında gelmektedir. Ancak bunun için uzun bir uğraş ya da biraz bütçe gerekmektedir. Şayet bütçeniz yoksa, bu süreç çok daha uzun olacaktır.

Facebook sayfasından para kazanma için, önemle dikkat etmeniz gereken şeyler şunlardır.

Hedef kitle seçimi

İnsanların reklamı verebileceği, doğru hedef kitleye seçin. Örneğin sadece kadınlara yönelik bir açarak, sayfanızı kadınların beğenmesini sağlayabilirsiniz.

Bu sayede hedef kitlesi kadınlar olan yani kadınlara yönelik ürün ve hizmet veren firmalardan, reklam alma şansınız çok daha yüksek olacaktır. Bunun yanı sıra, internet sitesi sahiplerinin sizden istediği paylaşımları yaparak da onların web sitesine ziyaretçi sağlayarak internet sayfasından para kazanmanız mümkündür.

Sayfanızdan size ait ya da komisyon aldığınız herhangi bir ürünü ya da hizmeti satarak da, para kazanabilirsiniz. Bunu aynı zamanda sayfanız olmadan da yapabileceğiniz için aşağıda ayrı bir şekilde değerlendirdik.

Facebook’ta ürün ve hizmet satışı

Aslında Facebook ve diğer sosyal medya siteleri üzerinde, iyi bir takipçi kitlesine sahipseniz her şekilde para kazanabilirsiniz. Sayfanızdan ya da yoğun takipçisi olan profilinizden, ürün ya da hizmet satışı yaparak para kazanmak mümkündür. Hatta bu ürünlerin size ait olması gerekmiyor. Satış ortaklığı yaptığınız herhangi bir ürün ya da hizmeti satarak, üzerinden komisyonunuzu alabilirsiniz.

Sosyal medya danışmanlığı yaparak para kazanın

Facebook üzerinden para kazanabileceğiniz yöntemlerden birisi de, başkasına ait sayfaya da hesapların yönetimini yapmaktır. Özellikle biraz görsel düzenleme bilgisi olan kişilerin; markaların, sanatçıların ya da e-ticaret sitelerinin sosyal medya hesaplarını yöneterek para kazanmak mümkündür. Örneğin bu hesapları yönetirken hesap üzerinden paylaşılacak görsellerin üzerine güzel manşet yazıları yazmak, günün anlam ve önemine yönelik paylaşımlar yaparak bu sayfaları güncel tutmak sosyal medya yönetimi yapacak kişilerin işleri arasındadır. Her ne kadar tek bir hesap sizin geçimini sağlamak için yeterli olmasa da, daha fazla hesap yöneterek gelirinizi basit bir şekilde arttırabilirsiniz.

Buradaki gelir oranı, tamamen anlaşmamıza bağlı olarak değişmektedir. Aynı paketler için herkese farklı fiyatları verebileceğiniz gibi standart paket fiyatları da belirleyebilirsiniz. Hesap yönetimi fiyatlarına etki eden faktörler şunlardır.

Günde kaç tane paylaşım yapılacağı

Paylaşımların üzerine özel fontlarda yazıların eklenip eklenmeyeceği, geceleri paylaşım yapılıp yapılmayacağı gelen yorumlara cevap verilip verilmeyeceği gibi farklı bir takım faktörler, anlaşma fiyatlarını etkileyen faktörlerdir.

Facebook reklam yönetimi ile para kazanma

Burada yine sayfa yönetimine benzer bir şekilde, anlaştığınız kişi ya da markaların Facebook üzerindeki reklamlarını planlayarak para kazanabilirsiniz. Facebook reklam detaylarını iyi bir şekilde öğrendikten sonra, kapsamlı ve daha uygun fiyatlara müşterinizin reklamlarını yöneterek hem onların kazanmasını sağlayabilir, hem de kendiniz kazanabilirsiniz.

Facebook’tan ne kadar para kazanılır?

Nihayetinde standart bir iş olmaması nedeniyle, kazanç miktarı değişmektedir. Bu tamamen sizin bilgi ve becerinize kalmakla birlikte, alacağınız iş sayısı ve hangi fiyatlardan aldığınıza da bağlı olarak değişir. Ya da ürün satışı yapıyorsanız haliyle, satacağınız ürüne olan talep yine burada belirleyici şeylerden birisidir.

İnternetten gerçekten para kazanmak mümkün mü?

İnternet üzerinden sadece Facebook’ta değil, normal web siteleri, diğer sosyal ağlar, Youtube gibi farklı birçok para kazanma modeli vardır. Maalesef ki toplum olarak teknolojiye uzak olduğumuz için, bu tarz işler genellikle insanlar için boş işler gibi gözükse de bunu söyleyenlerin dahi hayal edemeyecekleri paralar kazanabilirsiniz. Facebook’ta gördüğünüz yüzlerce reklam, insanların para kazanmak amacıyla vermiş oldukları reklamdır. Özellikle marka reklamları, bunların en önemli delilidir.

İnsanlar kazandıkça bunu Facebook’a daha fazla reklam vererek, daha fazla kazanmaktadır. En basit başka bir örnek ile Facebook kurucusunun, Facebook’u kurduktan 6 -7 yıl sonra, dünyanın en zenginleri listesinde birinci sıraya oturduğunu biliyor muydunuz?

Uzman Bilgileri için, sitemizi takip etmeye devam edin..

Yorum Ekle