Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Facebook’tan Para Kazandıran Pratik: Viewpoints

Facebook’tan Para Kazandıran Pratik: Viewpoints

Facebook, anketlere ve sair araştırmalara katılarak para kazanabileceğiniz yeni pratiği Viewpoints’i duyurdu.

Hengam içinde programlarla zenginleşecek olan Viewpoints platformu, kullanıcılara puan vererek çalışıyor. Bu puanlar sınırlı bir sayıya ulaştığında, kullanıcının PayPal hesabına gönderilebilen paraya dönüştürülebiliyor. Firmanın Viewpoints’e eklediği birinci anket, “sosyal medyanın olumsuz yanlarını kısıtlamaya ve yararlarını artırmaya” odaklanıyor. Araştırmanın kıymeti 1.000 puan, yani 5 dolar. Araştırma başlığının içtimaî medyanın zararlarını neden ortadan kaldırmaya değil de “kısıtlamaya” odaklandığı ise başka bir araştırma konusu olabilir.

Gereğince datayla beslenen Facebook, aslında kullanıcılardan daha çokça done isteyecek konumda değil. Lakin firma, bunun bir kısmını istekli hale getirerek, zımnilik tasalarını azaltmak istiyor olabilir. Viewpoints, her program için kullanıcıdan ne kadar data toplayacağını ve bunların nasıl kullanılacağını söylüyor. Pratiğin kendisi ise kullanıcının ismini, yaşını, cinsiyetini, devletini ve eposta adresini istiyor.

Play Store’da ve iOS’ta yayınlanan, lakin şimdi memleketimizde çalışmadığı anlaşılan pratik hakkında daha ziyade malumata buradan ulaşılabiliyor.

Yorum Ekle