Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Facebook’tan Bir Değerli Aktarım Daha!

Facebook’tan Bir Değerli Aktarım Daha!

Görünene nazaran Facebook, öne çıkan Twitch yayıncıları ile ittifak yapmaya doyacak üzere değil. Birebir hengamda YouTube yayınları ile de bilinen Corinna Kopf, canlı yayınları için Facebook Gaming‘e geçiş yapıyor. Hizmet üzerindeki birinci yayını ise bugün gerçekleşti. Kopf, bu kararı “oyunculuk kariyerini genişletmek” olarak açıkladı ve Facebook’u, hem kendisini bir bayan oyuncu olarak, hem de takipçilerini “güçlendiren” bir nokta olarak tanımladı. Söylediğine nazaran Facebook, bu büyümeyi gerçekleştirmek için gerekli “destek ve araçları” sağlıyor.

Kopf’un Twitch üzerinde neredeyse 2,8 milyon takipçisi ve YouTube üzerinde 1,6 milyon üyesi olduğu düşünülürse Facebook’un kendi platformunda Kopf’u istemesi şaşırtıcı değil. Çevre ağın canlı yayın behresi hala çok küçük olsa da süratli bir biçimde büyüyor ve Kopf, Facebook’un bu hızını müdafaasına yardımcı olabilir.

Firmanın çok çokça bir seçeneğinin olmadığını söylemek de mümkün. Şu anda yayın hizmetlerinin Ninja, Ewok ve CouRage üzere yayıncılara giderek daha ziyade para ve esneklik sundukları önemli bir özgür yarışma ortamı kelam konusu. Twitch’in kendisinin de DrLupo ve TimTheTatMan üzere yayıncıları elinde tutmak için önemli ölçülerde ödeme yapmaya başladığı biliniyor. 

Yorum Ekle