Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Facebook’tan Bir Büyük Satın Alma Daha!

Facebook’tan Bir Büyük Satın Alma Daha!

Facebook bir oyun stüdyosunu daha satın aldı. Bu sefer laf konusu olan stüdyo, beğenilen gerçeklik oyunu Beat Saber‘ın geliştiricisi Beat Games. Facebook’un söylediğine nazaran Prag merkezli stüdyo, Beat Saber’ı geliştirmeye devam edecek fakat artık Oculus Studios bayrağı altında olacak.

Stüdyonun tek VR hiti olan Beat Saber, oyuncuların ışın kılıcı kullanarak müziğin melodisi ile renkli blokları kestikleri bir ritim oyunu. Oyun, bu yıl Mart ayında bir milyon kopya satışı sonunu aşmayı başardı ve PlayStation 4 VR‘ın yanı sıra SteamVR ve Oculus başlıklarında mevcut. Facebook, şu anda desteklenen platformların tamamının güncelleme ve yeni içerik almaya devam edeceğini söylüyor.

Artık Beat Games’in de Facebook’un devasa çatısı altına girmesi ve çok daha çokça menşeye sahip olması ile birlikte, resmi müzik seçenekleri göreceğimizi iddia edebiliriz. 

Ayrıyeten görünene nazaran Facebook’un tek VR alımı bu olmayacak. Toplumsal ağın içerik başkanı Mike Verdu, “bunun yalnızca başlangıç” olduğunu söyleyerek VR suratını arttırmanın yollarını aradıklarını belirtti. Buna ek olarak, önümüzdeki yılın “harika bir VR oyun yayımları ve duyuruları yılı” olacağını söyledi.

Yorum Ekle