Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Facebook’ta Birini Kibarca Nasıl Yok Saymalı?

Facebook’ta Birini Kibarca Nasıl Yok Saymalı?

Datalarınızın pek inançta olmadığı gerçeğini yok sayarsanız Facebook

Mahsusen ailenizden yahut yakın arkadaşlarınızdan birini arkadaş listenizden çıkarmak bazen güçlükle olduğundan ve kabaca olabileceğinden, bu tahliller işinize yarayabilir.

Etiket Onayını Açın

Etiket Onayı işlevini dinamik hale getirerek aile üyelerinizin ve akrabalarınızın sizi fotoğraflarda dilediğince etiketlemesinin önüne geçebilirsiniz. Böylelikle Facebook’ta isteğiniz dışındaki fotoğraflarda görünmekten kendinizi koruyabilirsiniz.

Bunun için Ayarlar > Vakit Tüneli ve Etiketleme yolunu izleyin ve sağ bölmede onay kısmına göz atın. Burada “Yayınladığınız gönderileri hengam tünelinden görünmeden evvel inceleyin” seçeneğini faal hale getirin.

Birebir biçimde “Etiketler Facebook’ta görünmeden evvel şahısların yayınlarınıza eklediği etiketleri inceleyin” ayarını da aktifleştirin.

Takibi Bırakın

Arkadaş listenizdeki bir yakınınızın paylaşımlarını görmek istemiyorsanız, onu takip etmeyi bırakabilirsiniz. Bu, Facebook’taki birini kibar bir formda “silmenin” olarak kıymetlendirilebilir.

Kısıtlı Listesine Ekleyin

Bir insana karşı yalnızca kulaklarınızı tıkamakla kalmak istemiyorsanız, onun önüne görünmez bir duvar çekmeniz de mümkün. Kısıtlı listesine eklediğiniz insanlar, arkadaşlarınızla yaptığınız paylaşımlarınızı görmeyecektir. Gelgelelim herkese açık olarak yaptığınız paylaşımlar, kısıtlı bireylere görünmeye devam edecektir.

Arkadaşınız gönderilerinizi görememekten şikayetçi olursa, Facebook’taki günahlardan yakınabilirsiniz.

Gönderilerin Görünürlüğünü Tek Tek Değiştirin

Bir gönderinin muayyen bir şahsa görünmesini istemiyorsanız, gönderilerin görünürlük ayarını tek tek değiştirebildiğinizi unutmayın.

Facebook’a Ara Verin

Bu tahliller işinize yaramıyorsa, Facebook kullanmaya bir vade ara verebilirsiniz. Laf konusu kişinin gönderileri sizi rahatsız ediyorsa, bu sayede biraz nefes alabilirsiniz. Biraz hengam geçtikten sonra arkadaş kalmak isteyip istemediğinizi düşünebilirsiniz.

Yorum Ekle

© 2013 - 2020 Soru CVP - [email protected]
Sorucvp.net danışmanlık, soru ve cevap içerikleri'nin doğruluklarını kontrol etmez.
İçeriğin doğruluğunu garanti etmez. Sayfayı daha iyi görüntülemek için Google Chrome tarayıcısını kullanmanızı öneririz.