Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Facebook, Yeni Şifreleme testlerine Başladı!

Facebook, Yeni Şifreleme testlerine Başladı!

Facebook‘un mahremiyet tasalarının gayesi olmasına artık alıştığımız söylenebilir. Bu yılın başında firmanın, kişilerin telefonlarına detaylı erişim elde etmek için 20 dolara kadar ödeme yaptığı ortaya çıkmıştı. Geçtiğimiz aylarda ise firma, üzerinde daha inançlı ve mahremiyet koruyan bir ortamı garanti altına almak için adımlar atmaya başladı. Tatbik araştırmacısı Jane Manchun Wong‘un söylediğine nazaran de Facebook, mahremiyete yönelik kıymetli bir özelliğin daha testlerine başladı.

Secret conversation (gizli görüşme) modu şu anda Facebook Messenger içerisinde yalnızca yazı bildirilerini şifreliyor ve birebir hizmeti sesli yahut manzaralı görüşmeler için desteklemiyor. Facebook’un yardım sahifesinde belirtildiği üzere desteklenmeyen vesair özelliklerin arasında küme bildirileri, GIFler ve ödemeler yan alıyor. Lakin Wong’un söylediğine nazaran artık Facebook, kapalı görüşme üzerinde sesli ve imajlı görüşmeler için uçtan uca şifrelemeyi etmeye başladı.

Aslında şu anda kapalı görüşmelerin kendisi bile pek yaygın değil. Dahası, Facebook’un bu kişisel mod içerisinde sesli ve manzaralı görüşmeleri şifreleme testine başlamış olması, platform aracılığı ile yapılan olağan sesli ve manzaralı aramaların da şifreleneceği mealine gelmiyor.

Yorum Ekle