Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Facebook, Fotoğraf Aktarma Aracını Tasarrufa Sunuyor

Facebook, Fotoğraf Aktarma Aracını Tasarrufa Sunuyor

Facebook, yeni ortaya çıkardığı araçla platform üzerindeki tüm fotoğraflarınızı öteki bir hizmete aktarmanıza yardımcı olacak. Şimdilik yalnızca İrlanda’da kullanılabilen işlev, yakın gelecekte herkese açılacak.

Yeni işlev, şu an fotoğraflarınızı ve görüntülerinizi Google Fotoğraflar’a aktarmanıza müsaade veriyor. Daha ziyade üçüncü parti seçeneğin yakın gelecekte eklenmesi bekleniyor. Firma, saklılık ve güvenliğin kıymetli olduğunu, bu nedenle olgu aktarım sürecinin şifreli olduğunu, aktarımdan evvel parola sorulduğunu söylüyor.

Facebook, bugünden itibaren tasarrufa sunulduğunu, lakin tıpkı hengamda testlerinin devam ettiğini söylüyor. 2020’nin birinci yarısında işlevin daha geniş kitlelere açılması planlanıyor. Yeni araç, hesabınızda hazır hale geldiğinde ayarlar sahifesinde, “Facebook Haberleriniz” kısmında görünecek.

Yeni işlev, Facebook’un açık asıllı Olgu Aktarımı Girişimi’ne iştirakinin bir kesimi. Data Aktarımı Girişimi, 2018’de Facebook, Twitter, Microsoft ve Apple paydaşlığıyla oluşturulmuştu.

Yorum Ekle