Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
“Facebook Dışı Etkinliğinizi” Denetim Edin

“Facebook Dışı Etkinliğinizi” Denetim Edin

Facebook’un yeni kapalılık aracı, toplumsal platformdaki veriniz üzerindeki denetimi biraz daha size veriyor. Off-Facebook Activity isimli yeni araç,  Facebook ile olgu paylaşan web sitelerini ve tatbikleri gösteriyor.

Tüm kullanıcılara açılan Off-Facebook Activity aracı, ilgileneceğin reklamlar göstermek için paylaşılan datalarınızı görmenize imkan tanıyor. Ziyaret ettiğiniz birçok site ve kullandığınız birçok pratik, Facebook ile done paylaşıyor. Içtimaî platform, bu sayede size ilgilenebileceğiniz cinsten reklamlar gösterebiliyor. Off-Facebook Activity aracı, bu donelere ulaşmanızı ve dataların nasıl toplanacağını yönetmenizi sağlıyor.

Araca buradaki ilişkiden yahut Ayarlar > Facebook malumatlarınız > Facebook dışı aktiflik yolunu izleyerek ulaşabilirsiniz.

Facebook kullananların Off-Facebook Activity aracını kurcalamalarında yarar var. Bununla birlikte verinizin Facebook’ta inançta olduğu algısına kapılmayın. Sizinle ilgili reklamlar görmek istemiyorsanız, muhtemelen en âlâ yol Facebook’u terk etmekten geçiyor.

Yorum Ekle