Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Exoderil krem ne için kullanılır? Exoderil krem nasıl kullanılır?

Exoderil krem ne için kullanılır? Exoderil krem nasıl kullanılır?

Son günlerde ismini sıkça duyduğumuz Exoderil krem, tırnak mantarı,mantar enfeksiyonları, bakterilerin kaynaklı sıkıntıları gidermede epey başarılı. Cilde lokal olarak uygulanan çok tesirli bir ilaç olan Exoderil krem nasıl kullanılır? Exoderil krem ne işe yarar? Tüm soruların karşılığını haberimizin detaylarından öğrenebilirsiniz.

Mantarların cilt yüzeyinde büyümesinin önüne geçen Exoderil kremin etken unsuru, Naftifin Hidroklorür‘ dür. Kompetan hekimlerin iltihabi yahut egzamalarla birlikte görülen derinin yüzeysel mantar enfeksiyonlarının, mayalar ve maya gibisi mantarların ve küf mantarlarının tedavisi için reçete ettiği bu krem, 15 gram ve 30 gramlık tüplerde eczanelerde satılmaktadır. Eczane dışında rastgele bir noktada satışı mümkün olmayan Exoderil Sandoz İlaç Sanayi ve Ticaret A.ş tarafından Gebze İstanbul’da üretimi yapılmaktadır. Olumlu tesirlerinden ötürü mantar tedavisi için kullananların şad kaldığı bu ilaç, merak ediliyor. 

Candida’ya bağlı koltuk altı, göğüs altları üzerinde ince kabuklaşma gösteren al yahut kahverengi lekeler ile bariz kaşıntılı /döküntülü mantar enfeksiyonlarının tedavisinde Exoderil kullanılabilir. Kızarıklık,şişkinlik,pullanma ve kaşıntılı kabarcıkların güzelleşmesi için Exoderil krem kompetan doktora danışılarak uygulanabilir.  Boyun, gövde, kol, ve bacaklarda görülen halka formunda iltihaplı, kaşıntılı, kızarık, yüzeyden kabarık lezyonlar ile bariz vücut mantarı (tinea korporis) illeti için bu ilaç kullanılabilir. 

Ekseriyetle boyun, göğüs, kolların üst kısımları  ve sırtta görülen beyazdan pembeye yahut bronz renkten kahverengiye kadar değişen renklerdeki lekeler ve hafif pullanma ile bariz mantar enfeksiyonu (tinea versicolor) üzere kaşıntılı yahut kaşıntısız iltihaplı deri mantarlarının tedavisinde Exoderil krem kullanılmaktadır.

EXODERİL KREM NASIL KULLANILIR?

Exoderil ilacını bilirkişi hekiminiz nasıl reçete ettiyse o formda pratiğe ihtimam göstermelisiniz. Bunun dışında sürülmeden evvel sürülecek nahiye ya da tırnak ılık su ile yıkanmalıdır. Yıkama süreci bittikten sonra da kesinlikle kurulama yapılmalıdır. 

Problemli cilt yüzeyine ve 2 cm’lik etrafına hafif masaj yaparak nohut büyüklüğünde olacak formda gece uyumadan evvel günde 1 kez sürülür. Deri kıvrımlarına bu kremi uyguluyorsanız üzeri ince gazlı bezle kapatılır. Bu kapatma marazın süratli biçimde uygunlaşması içindir. Deri kıvrımlarına bu kremi uyguluyorsanız üzeri ince gazlı bezle kapatılır. Bu kapatma illetin süratli formda güzelleşmesi içindir.

Tertipli ve uzun tasarruf kaidedir. 30 gün içerisinde tesir sağlamaya başlayacaktır. Düzgünleşme sağlandıktan sonra marazın tekrarlamaması için 14 gün daha ekstra kullanılmalıdır.

EXODERİL KREM FİYATI NEDİR?

Reçeteli ya reçetesiz olarak alabileceğiniz Exoderil krem 37.34 TL‘dir. 

Yorum Ekle