Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Exoderil krem ne için kullanılır? Exoderil krem nasıl kullanılır? Exoderil krem fiyatı

Exoderil krem ne için kullanılır? Exoderil krem nasıl kullanılır? Exoderil krem fiyatı

Son günlerde ismini sıkça duyduğumuz Exoderil krem, tırnak mantarı,mantar enfeksiyonları, bakterilerin kaynaklı dertleri gidermede epey başarılı. Cilde lokal olarak uygulanan çok tesirli bir ilaç olan Exoderil krem nasıl kullanılır? Exoderil krem ne işe yarar? Tüm soruların cevabını haberimizin detaylarından öğrenebilirsiniz.

Mantarların cilt yüzeyinde büyümesinin önüne geçen Exoderil kremin etken unsuru, Naftifin Hidroklorür‘ dür. Bilirkişi hekimlerin iltihabi yahut egzamalarla birlikte görülen derinin yüzeysel mantar enfeksiyonlarının, mayalar ve maya gibisi mantarların ve küf mantarlarının tedavisi için reçete ettiği bu krem, 15 gram ve 30 gramlık tüplerde eczanelerde satılmaktadır. Eczane dışında rastgele bir mahalde satışı mümkün olmayan Exoderil Sandoz İlaç Sanayi ve Ticaret A.ş tarafından Gebze İstanbul’da üretimi yapılmaktadır. Olumlu tesirlerinden ötürü mantar tedavisi için kullananların şad kaldığı bu ilaç, merak ediliyor. 

Candida’ya koltuk altı, göğüs altları üzerinde ince kabuklaşma gösteren al yahut kahverengi lekeler ile besbelli kaşıntılı /döküntülü mantar enfeksiyonlarının tedavisinde Exoderil kullanılabilir. Kızarıklık,şişkinlik,pullanma ve kaşıntılı kabarcıkların güzelleşmesi için Exoderil krem mütehassıs doktora danışılarak uygulanabilir.  Boyun, gövde, kol, ve bacaklarda görülen halka formunda iltihaplı, kaşıntılı, kızarık, yüzeyden kabarık lezyonlar ile besbelli vücut mantarı (tinea korporis) marazı için bu ilaç kullanılabilir. 

Çoklukla boyun, göğüs, kolların üst kısımları  ve sırtta görülen beyazdan pembeye yahut bronz renkten kahverengiye kadar değişen renklerdeki lekeler ve hafif pullanma ile bariz mantar enfeksiyonu (tinea versicolor) üzere kaşıntılı yahut kaşıntısız iltihaplı deri mantarlarının tedavisinde Exoderil krem kullanılmaktadır.

EXODERİL KREM NASIL KULLANILIR?

Exoderil ilacını eksper hekiminiz nasıl reçete ettiyse o biçimde pratiğe itina göstermelisiniz. Bunun dışında sürülmeden evvel sürülecek nahiye ya da tırnak ılık su ile yıkanmalıdır. Yıkama süreci bittikten sonra da kesinlikle kurulama yapılmalıdır. 

Dertli cilt yüzeyine ve 2 cm’lik muhitine hafif masaj yaparak nohut büyüklüğünde olacak formda gece uyumadan evvel günde 1 kere sürülür. Deri kıvrımlarına bu kremi uyguluyorsanız üzeri ince gazlı bezle kapatılır. Bu kapatma marazın süratli halde uygunlaşması içindir. Deri kıvrımlarına bu kremi uyguluyorsanız üzeri ince gazlı bezle kapatılır. Bu kapatma illetin süratli halde uygunlaşması içindir.

Tertipli ve uzun tasarruf kaidedir. 30 gün içerisinde tesir sağlamaya başlayacaktır. Güzelleşme sağlandıktan sonra marazın tekrarlamaması için 14 gün daha ekstra kullanılmalıdır.

EXODERİL KREM FİYATI NEDİR?

Reçeteli ya reçetesiz olarak alabileceğiniz Exoderil krem 41.83 TL​’dir. 

Yorum Ekle