Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Evlatlar Tatilde Siber Tehditlere Daha Açık

Evlatlar Tatilde Siber Tehditlere Daha Açık

Mektep çağındaki evlatlar tatilde vakitlerinin büyük bir kısmını tabletler, akıllı telefonlar yahut dizüstü bilgisayarlar üzere cihazlarla geçirdiğinden internetteki tehlikelere daha çok maruz kalıyorlar. Tanınan TV serilerini yahut oyun hilelerini indirmek istediklerinde zararlı içeriklerle müsabaka olasılıkları daha da artıyor. Bu da internet güvenliğinin ve gerekli tedbirleri almanın değerini daha da artırıyor. Kaspersky tarafından hengam evvel düzenlenen bir ankete nazaran, ebeveynlerin en büyük kaygılarından biri evlatlarının internetteki güvenliği. Bu rapora nazaran, ebeveynler evlatlarını internette inançta tutmakta zorlanıyor.

Tatil devri evlatlar için sırf cümbüş, oyun ve görüntü izlemeden ibaret değil. Evlatlar bu devirde tıpkı devirde zorbalık, uygunsuz cinsî içerikler, şiddet içerikleri, haber hırsızlığı ve gayrı risklerle de karşı zıdda kalıyor. Bu nedenle evlatların internetteki faaliyetlerine daha çokça dikkat edilmesi gerekiyor. Kaspersky’nin araştırması, ebeveynlerin içerikleri denetim etmek ve cihazlarda geçirilen vadeyi belirlemek için pratiklerden yardım aldığını gösterdi.

Evlatları ve ailenin geri kalanını internet tehditlerinden korumak ve makûs niyetli insanların evlatlara erişmesini önlemek için Kaspersky şunları öneriyor:

  • Evlatlarınızın bilgisayar, akıllı telefon yahut tablette geçirdiği vadeyi denetim etmek için otomatik cihaz engelleme tahlillerini kullanın.
  • Cihazların ortalık yanda durmasına itina gösterin. Evlatların kendi odalarında internete girmesine müsaade vermek konumuna cihazları herkesin bulunduğu sahalarda tutun. Böylelikle rastgele bir potansiyel duruma birinci anda müdahale edebilirsiniz.
  • Toplumsal medya, evladınızın kendi ferdî meydanıdır. Bu nedenle, bu sahadaki faaliyetleri takip etmek hususî hayatın ihlal edilmesi olarak algılanabilir. Nelere ilgi duyduğunu anlamak için mevzuya dahil olmak istediğinizi söyleyin ve muaheze ya da pres yapmadan toplumsal medyayı nasıl kullandıklarını konuşun.
  • Evlatlarınıza, internette sorunlu bir şey gördüklerinde bunu nasıl engelleyeceklerini ve bildireceklerini öğretin.
  • Kaspersky Security Cloud’un aile sürümüne üye olan ebeveynler, tüm aileyi internette muhafaza altına alacak özelliklerden yararlanabilir. Bu hizmete dahil olan Kaspersky Safe Kids tahlili de evlatların internet tasarrufunu ve hususî donelerini inançta fiyat.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Yorum Ekle