Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Eşsiz VR Sistemi HTC Vive Cosmos Türkiye’de!

Eşsiz VR Sistemi HTC Vive Cosmos Türkiye’de!

HTC Vive, erişebilirlik ve tasarruf kolaylığını yeni bir seviyeye taşıyan en yeni üst sınıf PC tabanlı sanal gerçeklik (VR) sistemi HTC Vive Cosmos’u resmi olarak Türkiye pazarına sunduğunu duyurdu. Teknolojisi ile gerçeklik algısını sorgulatan, sanayiden eğitime, sefadan espor bölümüne kadar birçok ortamda kullanılan VR başlıklarıyla fark yaratan HTC Türkiye’nin kişisel etkinliğinde duyurulan HTC Vive Cosmos, 21 Ekim tarihinde, KDV dahil 6.999TL‘lik fiyat etiketiyle kullanıcılarla buluşacak.

HTC Vive’ın VR bölümünde gerçekleştirdiği faaliyetlerle ilgili detayların da paylaşıldığı basın aktifliği, HTC Türkiye Memleket Yöneticisi Batuhan Başal‘ın iştirakiyle Riot Games Espor Sahnesi’nde gerçekleşti. HTC Vive Cosmos’un işlev ve özelliklerinin duyurulduğu lansmanda iştirakçiler, kurulan deneyim meydanında Cosmos’un sunduğu benzersiz deneyimi teğe bir yaşama fırsatını elde etti.

Sanal gerçekliği tekrar tanımlayan HTC Vive’ın yeni sistemi Vive Cosmos’un bugün itibarıyla firmanın en çok taraflı başlığı olduğunu tabir eden Batuhan Başal, konuşmasında şunları söyledi: “Beklentileri her devir bir üst seviyeye taşıyan HTC Vive’ın yeni eseri Vive Cosmos için son kademe heyecanlıyız. Cosmos, bilhassa yeni içten dışa hassas takip sistemi sayesinde kullanıcılara rakipsiz bir deneyim sunmakla kalmayacak, tıpkı vakitte da sanal gerçeklik yerküresine bugüne kadarki en süratli ve kolay erişimi sağlayacak.” Yeni platformun oyun ve parti yerküresine çok şey katacağını belirten ve üst seviye bir VR deneyiminin nasıl olması gerektiği fikrini geliştirmeye devam ettiklerinin altını çizen Başal, HTC’nin halihazırdaki gelecek vizyonundan ve yeni periyot faaliyetlerinden de bahsetti.

Yukarı katlanabilen eşsiz tasarım

Vive Cosmos, VR müşterilerinin muhtaçlıklarını kolaylık, çok cephelilik ve performansa öncelik vererek karşılamak üzere üretildi. İçten dışa geniş ve hassas takip için altı adet kamera sensörüyle donatılan yeni Vive takip sistemi, yalın kurulumuyla VR yerküresine daha evvel hiç olmadığı kadar süratli ve kolay giriş sağlıyor. Özgün Vive modelinden yüzde 88 daha çokça olan 2880 x 1700 piksel çözünürlükle Cosmos, kristal netliğinde metin ve grafikler sunuyor. Yeni LCD paneller, pikseller arasındaki arayı azaltıyor ve gerçek RGB ekranlarla birlikte piksellerin muhitinde ince siyah çizgiler oluşmasını önlüyor.

Yukarı katlanabilen eşsiz tasarım, kullanıcıların VR yolculuğunu kesmeden gerçek yerküreden sanal gerçekliğe saniyeler içinde geçmesini sağlıyor. Son kademe ergonomik ve rahat yapı, VR deneyimini daha uzun vade yaşama imkanı tanıyor. Entegre kulaklıklar ise deneyimin içine çeken ses kalitesi sunuyor. Cosmos’un külliyen tekrar tasarlanan denetim cihazları, VR içinde yapılabilecekleri en üst seviyeye getiriyor ve uzun oyun maratonlarında rahatlığı artırıyor.

Yeni tasarlanan kullanıcı arayüzü

Modüler bir ön panel dizaynına sahip olan Vive Cosmos, bugüne kadarki en çok taraflı VR başlığı. Gelecek aksesuarlarla işlevi değiştirilebilecek formda tasarlanan başlık, müşterilere eserlerini devir içinde kendi gereksinimlerine nazaran yenileme fırsatı veriyor. Takip için mevcut Lighthouse baz istasyonlarını kullanmaya devam etmek isteyen kullanıcılar, yeni Vive Cosmos External Tracking Mod’u ile ile Vive Cosmos’un üstün performansından yararlanabilecek. Baz istasyon koordinasyonlu bu birinci mod, Vive ekosistemindeki Vive Tracker üzere muhit ünitelerini destekliyor, VR denetimleri için benzersiz bir giriş özgürlüğü sunuyor.

Öte yandan Cosmos, kolaylıkla kurulabilen yeni Vive Reality System ile kullanıcıların anında sanal dünyalara adım atabilmesini sağlıyor. Vive Cosmos, Vive için yeni bir temel yazılım deneyimi sunan Vive Reality System’i destekleyen birinci başlık. VR için büsbütün yeni bir tasarım felsefesine sahip olan Vive Reality System, VR deneyiminin pratik çalıştırmaktan çok hayatın bir uzantısı haline gelerek sair bir yerküreye adım atma hissi uyandırmasını sağlıyor. Lens isimli yeni tasarlanan bir kullanıcı arayüzüne sahip olan Cosmos ile XR ve Viveport Infinity pratiklerinde ve Origin isimli yeni dinamik ana ekranda kolay kolay gezinmek mümkün.

Vive Cosmos Özellikleri:

Çözünürlük: Her beğenilen 1440 x 1700 piksel (Toplam 2880 x 1700 piksel)

Ekran: Çift 3,4 inç (çapraz) LCD

Yenileme suratı: 90 Hz

Görüş yeri: 110 radde

Ses: Dahili stereo kulaklık

Gerekli PC kontağı: 3.0, DisplayPort™ 1.2

Muhit Üniteleri İçin Girişler: -C 3.0, modlar için şahsi temas

Takip: Ayakta ve oturur durumlar için minimum alan gereksinimi yoktur, oda ölçeği modunda minimum 2 m x 1,5 m

Ön Panel Modülleri: Vive Motion Mod (Cosmos ile birlikte gelir) ve Vive Cosmos External Tracking Mod (Ayrı satılır)

Vive Kablosuz Adaptör desteği: Evet, temas kitiyle birlikte münferit satılır. Boş PCIe yuvası gereklidir.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Yorum Ekle