Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

You must login to ask a question.
Eski Microsoft Başkanının Yeni Şirketi Anlaşılan Oldu!

Eski Microsoft Başkanının Yeni Şirketi Anlaşılan Oldu!

Birkaç hafta evvel Xbox Live, Game Pass ve Mixer CVP’si Mike Ybarra, Microsoft’tan ayrıldığını duyurmuştu. Ybarra’nın 20 yıldır çalıştığı firmadan neden ayrıldığı yahut bir sonraki gayesinin neresi olduğu ise o sırada muayyen değildi.

Artık ise Ybarra, gönderdiği bir tweet ile yeni durağının Blizzard Entertainment olduğunu açıkladı. 4 Kasım itibariyle oyun devine yeni Başkan Yardımcı Yönetici ve Umumî Yönetici olarak katılacak.

Ybarra, 1-3 Kasım tarihleri arasında Blizzcon 2019’da Blizzard ekibi ile birlikte alacak. Bu aktiflik tıpkı devirde hayranların hoşnutsuzluğuna sebep Android ve iOS için Diablo Immortal‘ın geçtiğimiz yıl duyurulduğu etkinlikti. Daha yakın vakitte ise Blizzard, profesyonel e-spor oyuncusu Blitzchung’ı Hong Kong protestolarına destek vermesi münasebetiyle yasaklaması yüzünden farklı bir tartışmanın içerisinde alıyordu.

Ybarra’nın oyun firması için bu kuvvetli vakitte nasıl avantajlar sağlayacağı farklı bir soru işareti. Blizzard, bu yılın başlarında yaptığı bir duyuruda geliştirici çalışma gücünün 2019 yılında %20 arttırılacağını söylemişti. Fakat bu değişiklik, vesair kısımlardaki çalışanların zararına olmaktaydı ve bu yıl içerisinde 800 kişi işini kaybetti.

Yorum Ekle