Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
En yeni Yamaha motor modelleri Motobike İstanbul’da görücüye çıktı!

En yeni Yamaha motor modelleri Motobike İstanbul’da görücüye çıktı!

 Motobike İstanbul 2020, 20-23 Şubat tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde motosiklet severleri ağırlıyor. 800 m2 yerde fuarın en beğenilen standı ile yeni modellerini görücüye çıkaran Yamaha, 44 adet motosiklet ve güçlü aksesuar çeşitleri ile ilgi odağı oldu. Yamaha müziğin canlı performans sergilediği stantta Yerküre Üstün Sport Şampiyonu Kenan Sofuoğlu, Yerküre Superbike Şampiyonası’nda savaş eden ve 2020’de Pata Yamaha kadrosuyla birlikte yarışacak olan Toprak Razgatlıoğlu ve Yerküre Supersport 300 Şampiyonası’nda Türkiye’yi muvaffakiyetle temsil edecek Bahattin Sofuoğlu motosiklet tutkunlarıyla buluştu.

CHIP Online olarak mekanında takip ettiğimiz fuarda, Yamaha standını ziyaret ettik, Yamaha Türkiye Nahiye Satış Yöneticisi Özgen Keleş ile Yamaha’nın Motobike İstanbul çıkartmasını değerlendirdik. Görüntümüzü aşağıdan izleyebilirsiniz:

En yeni Yamaha modelleri

Kando felsefesi ile etkileyici dizaynlar ve öncü teknolojiler geliştirmeye odaklanan Yamaha, 2020 yılında da yeni girişimleri ve modelleri ile bölümü heyecanlandırmaya devam ediyor. Yeni Tricity 300, ile yenilenen Tracer 700 ve MT-25’in yanı sıra TMAX Tech MAX, FJR 1300AE Ultimate Edition’ı birinci kere Motobike’da görücüye çıkaran Yamaha ağır ilgi ile karşılaştı. Yeni aksesuarları ve modelleri ile dalda argümanını sürdüren marka, 2020 yılı yaklaşımını ‘müşteriye yeni deneyimler sunarak sanatsal bir yaklaşımla ömrünü zenginleştirmek’ olarak belirledi.

“Değişen müşteri gereksinimlerine nazaran farklılaşacağız…”

Yamaha Motor Türkiye Umumi Yöneticisi Bora Berker Cansever

Yeni girişimler ile 2020 yılında yeni gayelere odaklandıklarını tabir eden Yamaha Motor Türkiye Umum Yöneticisi Bora Berker Cansever ‘üründen hizmet ve girişimlere yaptığımız her şey Kando felsefesine dayalıdır. Yamaha olarak bu felsefeyi benimsememizdeki gaye, tüm yerkürede kişilerin ömrünü zenginleştiren sınırsız heyecan ve derin bir tatmin duygusu yaratma dileğidir. 2019 yılında kolda yaratan, geliştiren ve yeni kullanıcıları kesime kazandıran etkileyici hizmetler ve girişimler gerçekleştirdik. Müşterilerimize satın alma anından satış sonrası hizmetlere kadar eşsiz deneyim yaşatmaya yönelik başlattığımız “Kurumsal Dönüşüm Projesi” VI’ı büyük nispetinde tamamladık. 2020 yılında yenilikçi yaklaşımlarla bayi ve müşteri tarafında hizmetlerimizi geliştirmeye ve güzelleştirmeye daha çokça yöneleceğiz. Müşteri gereksinimlerini en güzel biçimde belirleyip, uygun takip ederek ve ne istediğini evvelce alarak maksimum hizmeti sunmaya odaklanacağız. 2020 yılı yaklaşımımız ‘müşteriye yeni deneyimler sunarak sanatsal bir yaklaşımla ömrünü zenginleştirmek’ biçiminde. Bu yaklaşım, aslında eserden hizmete, yeni modellerden girişim ve yatırımlara çok büyük bir vaadi ortaya koyuyor. Yamaha Motor Türkiye olarak yeni eser ve modellerimiz, hislere dokunan hizmet yaklaşımımız ve girişimlerimizle 2020 yılında da iddialıyız. Gurur duyduğumuz mirasımızla, teknik kusursuzluğun, bestecilerin ve sanatkarların gösterdiği duygusal tabirin birleşimini koruyoruz. Kando’nun mihenk taşı olan bu konsepte ‘Mühendislik Sanatı’ diyoruz.’ dedi.

2019 yılında yasal mevzuatlar ve vergi tatbikleri nedeniyle müşteri talebinde %7’lik bir düşüş yaşandı. Kesimdeki bu daralma ne yazık ki beklenenden ziyade oldu. 250 cc altı modellere uygulanan himaye siyaseti, pazarın gelişmesini ve sunulan eserlerin çeşitliliğini kısıtlıyor. 2019 yılında Türkiye’deki motosiklet kullanıcıları daha düşük segment eserlere yöneldi, 250cc altı ve münhasıran 50cc eserlere bir talep kayması yaşandı. Yamaha, Kando felsefesi doğrultusunda en âlâ deneyimi sunma isteği ile pazarın gereksinimlerine yönelik eserleri müşterileri ile buluşturdu.  Tüm segmentlerde pazar hakları ve satış adetlerinde artış sağlayan Yamaha, 2019 yılını yaklaşık %40 büyüme ve 14 bin adetlik satışla kapattı. Türkiye’de %9’luk pazar hissesine sahip olan marka, adet bazında 4, ciro bazında 2. sırada yan alıyor. Orta segmentte pazarı domine eden Yamaha, % 60’lık pazar hissesine sahip, satılan her 10 motosikletten 6’sı Yamaha marka… 2019 yılında pazar % 7 küçüldü, 200 bin adet satış 150 bine düştü. Pazar büyüklüğü yaklaşık 1,5 milyar TL.

Yamaha teminatı ile kesimde yaratan hizmet ve girişimler

Yenilikçi tahlillerle gereksinimlerine akıllıca odaklanarak müşterileriyle sürdürülebilir ilgiler kurmayı hedefleyen Yamaha garantiden, kasko ve finansman fırsatlarına kadar birçok hizmeti marka çatısı altında topluyor. Motosiklet severlerin tutkularını sınırsız kilometre garantisine alarak uzatılmış Yamaha Garantisi hizmeti ile standart fabrika garantisini 5 yıla kadar uzatma imkanı sunuyor. Ayrıyeten Yamaha Finans hizmeti ile satın alma süreçlerinde müşteriye kolaylık sağlayacak finansman destekleri ile tutarlı finansman fırsatları sunarak satın alma süreçlerinde müşterisinin yanında oluyor. Yamaha Kasko ise esnek koşullarda avantajlı kasko seçenekleri ve rekabetçi fiyatlarıyla geniş kapsamlı müdafaa sağlıyor.

Kenan Sofuoğlu ‘ilk yılımızda yerküre pistlerine başarılı gençler kazandırdık’

Motobike 2020 Fuarında Yamaha standında açıklama yapan Yerküre Üstün Sport Şampiyonu Kenan Sofuoğlu ‘Motosiklete ilgi her geçen yıl artıyor. Geçen yıl Yamaha Motor Türkiye ile birlikte başlattığımız bLU cRU ‘Yeni Nesil Yarışçı Yetiştirme Programı’ birinci yılını muvaffakiyet ile tamamladı. Çok büyük bir ilgi ile karşılaştık. Yaptığımız girişimlerin sonuçları uygun, ilgi ağır olunca daha çokça motive oluyoruz. Bu türlü bir projeyi Yamaha’nın destekliyor olması gençlerin yerküre pistlerinde yarışabilmeleri açısından çok değerli bir fırsat. Yamaha’nın verdiği destek sayesinde bir Türk sporcu yerküre pistlerinde yarış fırsatı buldu. Bu spora destek veren herkesin yanındayım ve genç yeteneklere sahip çıktığı için Yamaha’ya mahsusen teşekkür etmek istiyorum .Biz dalı geliştirmeye, yeni girişimler ile gençlerin ilgisini artırmaya devam edeceğiz. 2020 yılından umutluyuz. Yerküre Superbike Şampiyonası’nda uğraş edecek ve 2020’de Pata Yamaha ekibiyle birlikte yarışacak olan Toprak Razgatlıoğlu ve Yerküre Supersport 300 Şampiyonası’nda Türkiye’yi temsil edecek Bahattin Sofuoğlu’ndan başarılı kademeler bekliyoruz’ dedi.

Yamaha genç yeteneklerin yanında olmaya devam edecek

Birinci yılında yerküre pistlerinde yarışacak yeni bir yarışçı kazandıran Yamaha Motor’un yeni nesil yarışçı yetiştirme programı bLU cRU, 2020 yılında da yetenek arayışına devam ediyor. 2019 yılında yaklaşık 700 gencin başvurduğu kapsamında, 72 genç Yamaha’dan milletlerarası standartlarda eğitim alma fırsatı yakaladı. Yamaha Motor Türkiye Umumî Yöneticisi Bora Berker Cansever, 2020’de de devam edecek olan bLU cRU girişimi ile ilgili ‘Yarışmak DNA’mızda var. Biz 70 yıldır Yamaha olarak sınıfının en süratli motosikletlerini üretip, yarışlar kazanıyoruz. Artık bu heyecanımızı genç yeteneklerle paylaşarak hayallerine dokunma fırsatı sunuyoruz. Yerküre Şampiyonu yarışçılarla bir araya getirip, piste çıkmalarına, bu sahada eğitim almalarına destek oluyoruz. Bu gençler arasından başarılı olanlara memleketler arası yarışlarda Türkiye’yi temsil etmeye kadar gidecek yolun kapılarını açıyoruz.’ dedi.

Yeni Tracer 700 Sport Touring sınıfında çığır açacak

Teknolojisi ve yürekli dizaynıyla uzun aralıklı yolculuklarda konforlu bir sürüş keyfi sunan Tracer 700, yenilenen dizaynıyla birinci sefer Motobike’da meraklıları ile buluşacak. Sport Touring motosikletleri ailesine ilişkin Tracer 700, dinamik bir yeni görünüm, sınıfındaki en yeterli güç/ağırlık orantısı, düzgünleştirilmiş ergonomi ve umumî olarak daha yüksek donanım seviyesi ile geliştirildi. 689 cc 2 silindirli CP2 motorun birinci Euro5 modelinden güç alan 2020 modeli, sport tourer konseptinde çığır açmaya hazırlanıyor.

Gelmiş geçmiş en agresif MT geliyor

Birinci olarak 2013 yılında piyasaya sürülen Hyper Naked segmentine ilişkin ikonik MT-09, 2020 model MT-25 ile birlikte radikal ve agresif yeni görünümüne kavuşuyor. Gelişmiş yeni teknolojilerin sağladığı avantajlar ve daha yüksek teknik özellikler ile daha güçlü hale gelen MT-25, yırtıcı bir görünüm veren ve damarlarındaki saf MT DNA’sını vurgulayan eğimli çift gözlü sinyal lambalarına sahip olan agresif yeni yüzü sayesinde gelmiş geçmiş en güçlü MT olarak dikkat çekiyor. Bu yeni nesil Hyper Naked’ın kalbinde, sınıfının en gelişmiş motorlarından biri olup, birtakım tek silindirli modellere kıyasla daha düşük devirde çok daha yumuşak bir his sunan istikrarlı 2 silindirli bir yapılandırmaya sahiptir.

En yüksek performanslı sportif scooter: TMAX Tech MAX

Hadleri daima olarak zorlayan ve en yüksek müşteri beklentilerini bile aşan Yamaha, sınıfında başkan sportif scooter TMAX Tech MAX’i daha yüksek performansla donatıyor. Daha güçlü hızlanma kabiliyeti sunan yüksek hacimli 560 cc motordan güç alan ve dinamik ve çevik yeni gövde dizaynına sahip 2020 TMAX, motosiklet usulü sürat ve yol tutuşu sunan, üstün esneklik ve kullanıcı dostu çalışma özellikleri olan, en yüksek performanslı sportif scooter olarak dikkat çekiyor. Sportif scooter segmentindeki tüm modeller arasında en yüksek standart donanımları sunan TMAX Tech MAX performans, statü, yol tutuşu, sürüş kalitesi ve işlev açısından en uygununu isteyen sürücüleri hedefliyor. Elektrikli ayarlanabilir ön cam, sürat sabitleyici, ısıtmalı elcikler ve sele, ayarlanabilir art süspansiyon ile TMAX Tech MAX ile her yolculuk daha konforlu hale geliyor.

Tricity 300: Kentteki En Âlâ Ulaşım Tahlili

Urban Mobility yerküresinin öncü markası Yamaha, birinci olarak 2014 yılında piyasaya sürülen Tricity 125’den sonra 2020’de yeni Tricity 300’ü piyasaya sunuyor. Trafik yoğunluğunun artması, yüksek ulaşım maliyetleri, pahalı otoparklar ve birçok kentte yeni gelen ek sürüş fiyatları ile birlikte, günlük ulaşımı araba ile yapmak gitgide daha sıkıntı ve maliyetli hale geliyor. Artık birçok kişi için kent merkezine şahsî araçları ile girmek uygulanabilir bir seçenek değil. Yüksek maliyetlerin yanı sıra, araba ile yapılan günlük yolculuklar vaktin da boşa harcanmasına neden oluyor.

Yeni dizaynda üstün bir çeviklik sunan hafif şasiye odaklanan Yamaha dizayncıları, Tricity 300 ile iki yahut üç tekerlekli araç deneyimi olmayan yahut çok az deneyimi olan yeni nesil sürücülere hitap ediyor.

FJR 1300AE Ultimate Edition: Efsanevi motosiklete hürmet duruşu

Touring modellerinde harikalık açısından standartları belirleyen ve en güzel yüksek kapasiteli sport tourer modeli haline gelen FJR, kişisel bir boya ve çeşitli üst seviye özelliklere sahip olan iki adet yeni 2020 yılı modeli ile sınıfındaki en kaliteli, heyecan verici deneyimi sunuyor. EU5’in devreye alınması nedeniyle, Yamaha efsanevi motosikletinin son nesli olan FJR1300AE Ultimate Edition’ı piyasaya sürüyor ve çıkışından neredeyse 20 yıl sonra bu efsanevi motosiklete değer duruşunda bulunuyor.

FJR sürücüleri, bu yüksek donanımlı motosikletin sportif lakin asla eskimeyen stilini benimseyen deneyimli sürücülerdir. Yamaha’nın tasarım ekibi de yeni Ultimate Edition renk nizamı ile motosikletin övgüyü hak eden hususî karakterini korumak için ihtimam gösteriyor. Karenajlar hedefe mütenasip tourer imajını güçlendiren ve motosikletin aerodinamik hatlarını vurgulayan şahsi bir siyah renge boyanıyor. 25 litrelik yakıt deposunun önünden gerisine devam eden kalın altın rengi şerit ise etkileyici imaja ekte bulunuyor. FJR logolu ve altın renkli hafif üç kollu alaşımlı jantlar, Ultimate Edition modellerine efsanevi statüsünü eksiksiz bir formda aktaran hususî ve dramatik bir görünüm katıyor.

 

 

Yorum Ekle