Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
En yeni motor modelleri ve aksesuarları Motobike Istanbul fuarında!

En yeni motor modelleri ve aksesuarları Motobike Istanbul fuarında!

Messe Frankfurt Istanbul tarafından organize edilen ve Motul ana sponsorluğunda gerçekleşen motosiklet ve bisiklet dalının kesimdeki en kapsamlı aktifliği Motobike Istanbul, İstanbul Fuar Merkezi’nde “Sıfır Karbon Fuarı” konsepti ile kapılarını açtı. Motosiklet ve bisiklet severlerin merakla beklediği fuarın açılışı Messe Frankfurt Istanbul Başkan Ortağı Tayfun Yardım, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Sakarya Milletvekili Kenan Sofuoğlu, Motosiklet Sanayisi Derneği Lideri Bülent Kılıçer, Motul Türkiye Umum Yöneticisi Dmitry Bakumenko ve Aytemiz Umumi Yöneticisi Erol Varlık tarafından yapıldı.

Fuar izlenimleri medyamızı aşağıdan izleyebilirsiniz. Messe Frankfurt Istanbul Başkan Ortağı Tayfun Yardım ile fuarı değerlendirdik, fuarın birinci gününden manzaralarla sizlerle paylaşıyoruz:

Prestijli Markaların Fuarı

Bu yıl 12. kere kapılarını “Sıfır Karbon Fuarı” konsepti ile açan Motobike Istanbul yeniden en prestijli markaların arkası gerisine yaptığı yeni model lansmanlarıyla renklendi. Ziyaretçiler bu yıl da kıymetli motosiklet markalarının yeni modellerine büyük ilgi gösterdi. Dört gün boyunca devam edecek fuarda motosiklet tutkunları; BMW, Brixton, Ducati, Honda, Harley Davidson, KTM, Kral, Kuba, CF Moto, Vespa, Volta, SYM, Bajaj, Peugeot, Polaris, Moto Gusto, Mondial, Husqvarna, Triumph, TVS, Yamaha, Yuki üzere yerküre devleri ve daha birçok prestijli markanın yeni modellerini yakından görme fırsatı yakaladı. Messe Frankfurt Istanbul Başkan Ortağı Tayfun Yardım “Dünyanın başkan fuar organizatör şirketi Messe Frankfurt’un portföyündeki birinci motosiklet fuarı olan, kesimin en kıymetli tertibi Motobike Istanbul’a mesken sahipliği yapmaktan büyük memnunluk duyuyoruz. Motobike Istanbul’da bu yıl 24 memleketten 285 markayı ağırlıyoruz. Her yıl motosiklet satışlarının yüzde 40’ı 4 gün süren fuarımızda yapılıyor. Bunun yanı sıra, Motobike Istanbul, motosiklet firmalarının satışlarına bütün yıl boyunca olumlu ek sağlamaya devam ediyor. Dalın önde gelen dernekleri ve sponsorlarımızın da destekleriyle amacımız fuarımızı her yıl bir adım daha ileri taşıyarak kesime yarar sağlamaya devam etmek. Bu yıl 100 binin üzerinde kişinin ziyaret etmesini bekliyoruz” dedi.

Messe Frankfurt Istanbul’un 2019 yılında başlattığı ‘Karbonsuz Uçuş’ girişimiyle sürdürülebilirliğe destek verdiğini kaydeden Yardım, “Ege Orman Vakfı ile işbirliği içerisinde hayata geçirdiğimiz girişimimiz kapsamında değerli ölçüde fidan diktik ve dikmeye devam edeceğiz. Türkiye’de düzenlediğimiz etkinlikler için ‘Sıfır Karbon Fuarı’ girişimimiz devam edecek. Motobike Istanbul yerküre çapında iştirakçiye ve ziyaretçiye hane sahipliği yapıyor. Arabalara nazaran onda bir nispetinde düşük karbon salınımı ile muhit dostu olan ve trafik sıkıntısına kalıcı tahlil sunan motosiklet tasarrufunu destekleyen fuarımızda bu yıl gayemiz katılan ve ziyaret eden insanların karbon ayak izini hesaplayarak fidan dikmeye devam etmek. Bu girişim ile Türkiye’nin birinci ‘Sıfır Karbon Fuarı’ girişimimizi başlatmış olacağız” diye konuştu.

Büyük markalar sponsorluk yarışında

Motobike Istanbul 2020’nin ana sponsoru madeni yağ kolunun dev markası MOTUL olurken, Garanti BBVA fuarın Platinum ve Academy Sponsoru, Aytemiz Akaryakıt Sponsoru, Quick Sigorta Sigorta Sponsoru, OMM Eğitim Sponsoru, Metro FM ise Sponsoru oldu. Ziyaretçilere ve dala hazırladıkları aktiviteler ve sundukları hizmetlerle fuara bedel katan sponsorlar, dört gün boyunca motosiklet ve bisiklet tutkunlarının heyecanına ortak olacak.

Seminer ve aktiflik programlarıyla Motobike İstanbul bir fuardan çok daha ziyadesi

Her yıl olduğu üzere bu yıl da seminer ve şov programları ile Motobike Istanbul ziyaretçilerine unutulmaz deneyimler yaşatıyor. Açılış günü motosiklet akrobasi şovları ile nefes kesen Birkan Polat, fuar boyunca şov yerinde motosiklet tutkunlarına heyecan dolu anlar yaşatmaya devam edecek. Bu yıl ziyaretçiler, şov yerinde uzaktan kumandalı motosikletler ile gerçekleşen MiniGP Yarışı ile unutulmaz bir deneyim yaşayarak sürpriz ikramlar kazanma fırsatı yakalıyorlar. “Motobike Academy” kapsamında, konusunda eksper bireylerin nokta alacağı ağır bir söyleşi ve eğitim programı da Motobike Istanbul’da ziyaretçileri bekliyor. Motosiklet sürüş eğitimleri, motosiklet ve müzik üzerine sohbetler, Motovloggerlar ile söyleşiler “Motobike Academy” kapsamında konum alacak mevzuların kimileri. Bölümün değerli isimleri dört gün boyunca Yiğit Top’un moderatörlüğünde gerçekleşecek programlarda ziyaretçilerle buluşmaya devam edecek.

Custom motosiklet sıklık müsabakası birinci sefer düzenleniyor

Motobike Istanbul’da bu yıl birçok unsur imza atılıyor. Fuarda, Airbrush İstanbul tarafından şahsi tasarlanacak iki adet Motobike Istanbul kaskı içtimaî medya üzerinden yapılacak çekilişle armağan edilecek. Custom yerinde ise Çağlayan Coşar tarafından fuar için hususî tasarlanan ve gravür sanatıyla yapılan Joker konseptli çalışma üzere hususî motosikletler sergilenecek. Motobike Istanbul’un en değişik etkinliklerinden biri de bu yıl birinci sefer gerçekleşen Custom Motosiklet Hoşluk Müsabakası olacak. Ağır ilginin olduğu yarış ile ilgili detaylara www.thecustomfest.com adresi üzerinden ulaşılabilir

Yorum Ekle