Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

You must login to ask a question.
En tesirli doğal cilt temizleme formülleri nelerdir? Yoğurt ile cevizi karıştırırsanız…

En tesirli doğal cilt temizleme formülleri nelerdir? Yoğurt ile cevizi karıştırırsanız…

Cildinizi derinlemesine temizlemek birebir vakitte cilt meselelerinin önüne geçmek için teknikleri kullanmakta yarar var. Doğal karışımlar cildin yüzeyine tesir ettiği için vücudunuzun yapısını da bozmaz. Lakin kimyasal içerikli temizleyiciler cildin en alt tabakasına kadar ulaştığı için yüzde çukurlara ve deliklere neden olabilir. Evet doğal cilt temizleme prosedürleri neler? Detaylar haberimizde…

Her hatun parlak, pürüzsüz ve harika bir cilde sahip olmak velev. Bu saydıklarımızın hepsini elde etmenin en temel yolu cildi temizlemekten makbul. Her akşam uyumadan evvel akıllıca eserleri kullanarak, akıllıca bakımı yaptığınızda tüm bu istediklerinize kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Cildinizin sağlıklı ve canlı bir görünüme sahip olması için kesinlikle yanlışsız adımlarla kimyasallar olmadan tertipli bir biçimde temizlenmesine itina göstermelisiniz.Bu adımlar hem cildinizin yaşlanmasını geciktirecek hem de kırışıkların derinleşmesinin önüne geçecek. Bugünkü hazırladığımız metinde, cildi temizlemenin en yollarını bir araya getirdik. Gerçek bir biçimde bu usulleri uyguladığınızda kısa müddette gözle görülür sonuçlara kavuşacaksınız.

LİMON İLE CİLT TEMİZLEME

Limon içerisinde bulunan yüksek ölçüde asit sayesinde cildi temizleyen en güzel besinler arasında alır. Hücre yenileme ve meyyit derileri yok etmede nispeten başarılı olan limon, tıpkı devranda siyah noktaları yok etmede büyük rol oynar.

  Yüzünüze ve boyun yerinize taze sıkılmış limon suyu eşit ölçüde gelecek formda sürün. 10 dakika kadar cildinizde beklettikten sonra ılık su ile durulayabilirsiniz. Bu pratiğin sonrasında cildinizi nemlendirmek için salatalık koyabilirsiniz.

BAL İLE CİLT TEMİZLEME

Cildinizin tüm toksinlerden ve siyah noktalardan arınması için öncelikle nemli olması gerekir. Cildinizin muhtaçlığı olan nemi ise hakiki bal ile karşılayabilirsiniz. Antibakteriyel özelliği nedeniyle cildi adeta yumuşak ve esnek yapıya dönüştüren balı aşağıdaki formda kullanabilirsiniz.

Cildinizin her bölgesine balı direk uygulayın ve kurumasını bekleyin. Akabinde ılık su ile durulayabilirsiniz. Bu sistemi 2 günde bir uygulayabilirsiniz.

KARBONAT İLE CİLT TEMİZLEME

Cildin PH seviyesini dengeleyen karbonat; akne, sivilce, leke üzere sıkıntıların önüne makbul. Tıpkı devirde cildi temizlenmesini sağlayan karbonat, kir ve meyyit derilerden de arındırır.

1 tatlı kaşığı karbonat ile 1 tatlı kaşığı limon suyunu karıştırın ve macun kıvamına getirin. Akabinde yüzünüzü bu karışımla temizleyin. Ilık su ile durulayabilirsiniz. Bu formülü haftada 2 yahut 3 sefer uygulayabilirsiniz.

CEVİZ İLE CİLT TEMİZLEME

Vücut sıhhati açısından epeyce yararlı olan ceviz; kuru, mat, cansız ve solgun görünen cildi adeta yeniler. Toz formundaki ceviz cildi temizleyen birebir hengamda meyyit derileri gideren bir kuruyemiş çeşididir.

2 tatlı kaşığı toz ceviz ile 2 yemek kaşığı yağsız yoğurdu karıştırın ve yüz kesiminize uygulayın. Yüzünüzde karışım kuruduktan sonra maskeyi soyarak çıkarın. Kalanları da ılık su ile çıkarabilirsiniz. Haftada 1 sefer uygulayabilirsiniz.

Yorum Ekle