Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

You must login to ask a question.
En kolay saç sakal tıraşı nasıl yapılır? Konutta erkek saç kesmenin en kolay yolu

En kolay saç sakal tıraşı nasıl yapılır? Konutta erkek saç kesmenin en kolay yolu

Koronavirüs nedeniyle hem sokağa çıkma yasağı hem de berberlerin kapanmasının akabinde adeta erkekler ve sakal tıraşı konusunda zorlanıyor. Daha evvel saç tıraşını hanede olmayan erkekler için rehber olacak bir içerik hazırladık. En kolay saç ve sakal tıraşı hanede nasıl yapılır konusunda tüm detayları haberimizinden bulabilirsiniz.

11 Mart tarihinden bu yana koronavirüs devletimizde tesirini sürdürmeye devam ediyor. Koronavirüs vakalarının artması nedeniyle yetkililer tedbirler almaya devam ederken, salgınla uğraş kapsamında sıklık salonları ve berberler kapatılmıştı. Berberlerin kapanmasının akabinde meskende kalan erkekler, saçlarını nasıl keseceğini merak eder hale geldi. Erkeklerin makyajı arasında sayılan sakal ve bıyıklar birden çokça hale girebiliyor. Gelgelelim tıraş esnasında uğraşmamak, süratlice bitirmek isteyenlerin pek bilmediği bu yerkürede birçok tıraş biçimi bulunuyor.Tıraş olmanın zahmetsiz, acısız ve sefalı birçok yolu var. Tıraş esnasında kullanılan eserler de bu süreci direkt etkiliyor. Bugünkü metnimizde meskende tıraş olmanın en kolay yollarını ve adım adım ve sakal nasıl kesilir anlatıyoruz. 

HANEDE SAKAL TIRAŞI OLMANIN EN KOLAY YOLU

1- Öncellikle sakallarınız bu periyotta çok uzadığı için keserken cildinizin tahriş olmaması için nemlendirici sürerek işe başlamalısınız. Şayet nemlendirici yoksa sıcak suyla da bu süreci gerçekleştirebilirsiniz.

2- Yüzünüzün yaralanmamasının yanı sıra tıraşın kolay ve düzgün tamamlanmasında tıraş bıçağı değerli aktörler arasında taraf alıyor. Sıkıntısız bir tıraş deneyimi için tıraş bıçağının daha evvelden kullanılmamış ve bantlarının aşınmamış, renginin solmamış olması gerekiyor. Buna çok dikkat etmelisiniz. 

3- Her tıraş hamlesinden sonra suya tutarak temizlemelisiniz, tüm kılları tıraş edebilmeniz için değer taşıyan bir adımdır. 

4-Tıraş hakkında en çok ikilemde kalınan bahis kılların çıkış cihetine akıllıca mu yoksa tam bilakis yanlışsız mu kesileceğidir. Aslında bunun karşılığı bireyden bireye nazaran değişiyor. 

Birinci olarak kılların çıktığı cihete yanlışsız tıraş edin. Bıyıklarınızı ağzını gererek yukarıdan aşağı yani çıkış istikametine nazaran tıraş edebilirsiniz. Boyun kesimi batık ve kıl dönmesinin çokça görüldüğü noktalardır. Aşağıdan yukarıya hakikat tıraşlayarak batık ve kıl dönmesi riskini engelleyebilirsiniz.

5- Sakal ve bıyığın yumuşaması için traş köpüğü yahut jeli de tıraş bıçağı kadar değerli role sahip oluyor. Şimdi kıllara tesir etmeden buharlaşan su, ne yazık ki tek başına yerinde olmuyor.

KONUTTA ERKEK TIRAŞI NASIL YAPILIR?

Meskende kısmı yapmaya başlamadan evvel saçınızı şıkça yıkamalısınız. Saçınızı tarakla tarayarak varsa dolaşıkları açmalısınız. Kesim için saçınızı hafif ıslak bırakmanız daha tutarlı olacaktır. Eliniz alışık değilse, saçınızı kesmek birkaç saatini alabilir. Gerektiğinde oturabileceğiniz, ortalığı batırmaktan kaygılanmadan tıraş olabileceğiniz bir mahal seçin.

Münasebetli tıraş makinesi son aşama değerli. İşinizi kolaylaştırmak için seyahat biçimi, kablosuz makineleri tercih edebilirsiniz. Makineyi kullanmadan evvel ayarı yeterli yapmayı ihmal etmeyin.Elinizi alıştırmak için evvel küçük bir ortamda kesim sürecini gerçekleştirebilirsiniz. Makineyi saçların çıkış cephesinin aksine hareket ettirmeniz gerektiğini unutmayın.

Meskende kısmı yaparken başınızın art kısmından başlamak daha mantıklı olacaktır. Akabinde yanları, en son üst kısmı alarak saç bölümünü sonlandırabilirsiniz. Bu biçimde kademeli bir formda kesim yapmak cürüm yapmanızın önüne makbul.

Geriyi ve yanları keserken düşük ayarda saç kesme makinesini kullanın. Düşük numaralı başlık kullanın ve makinenin bıçağının ucuyla yanları aşağıdan yukarı akıllıca kısaltın. Yumuşak geçiş için her kısımdan sonra makineyi kaldırın. 

Başınızın üst kısmı için saç makası kullanın. Başınızın üst kısmındaki saçları tarakla ya da parmaklarınızla kaldırın. Küçük kısımlar halinde yavaş yavaş ve dikkatlice keserseniz pak ve düzgün görünür.

Ense kökündeki saçları saç ya da sakal kesme makinesiyle alın. 

Yorum Ekle