Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
En Çok Alan Ismi, Bu Firmaların Denetiminde

En Çok Alan Ismi, Bu Firmaların Denetiminde

Alan ismi donelerini inceleyen WebsiteToolTester, internet trafiğinin en birçoklarını alan devasa şirketleri çıkardı.

Firmanın araştırmasına nazaran Google’ın ana şirketi Alphabet, ayda 120 milyar ziyaretçiyle en çok ziyaretçiyi alıyor. Alphabet’in elinde en büyüğü Google.com olmak üzere 422 alan ismi bulunuyor. Google.com’un aylık 77 milyar ziyaretçisi, Alphabet’in aylık trafiğinin yarısından ziyadesi. Youtube.com, ayda 27,8 ziyaretçi ile Alphabet’in altındaki 2. en büyük alan ismi.

Yekun trafikte 2. sırada Microsoft bulunuyor. Microsoft’un alan isimleri, yekun 7,2 milyar aylık ziyarete ulaşıyor. Yazılım devinin elinde msn.com, bing.com, linkedin.com dahil olmak üzere 139 alan ismi bulunuyor. En çok trafik alan Microsoft sitesi, ayda 2,2 milyardan çokça ziyaretçi alan live.com.

Üçüncü en büyük şirket olan Amazon’un 258 alan ismi, ayda yekun 6 milyar ziyaretçiyle buluşuyor. Firmanın e-ticaret sitesi amazon.com, ayda 2 milyar ziyaretçiyle kendi alan isimleri arasında en ziyade ziyaretçiyi alıyor.

En çok alan ismini elinde bulunduran şirket ise 1.181 alan ismi ile Unilever NV. Ben & Jerrys, Dove ve Hellman’s üzere alan isimlerini elinde tutan firmanın alan isimlerinin sayısı, Microsoft’un sekiz katı, Alphabet’in ise iki katı.

Yorum Ekle