Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Elon Musk’ın “Pedo” Davası Sonuçlandı!

Elon Musk’ın “Pedo” Davası Sonuçlandı!

Geçtiğimiz günlerde Vernon Unsworth, Elon Musk‘ın kendisine Twitter üzerinde kamuya açık bir formda “pedo adam” olarak hitap etmesinden ötürü 190 milyon dolarlık hasar telafisi istemi ile dava açmıştı. Los Angeles temelli jüri, Tesla ve SpaceX CEO’sunun hasar yaratan bir kabahati olmadığına karar verdi. Jüri üyeleri, dört günlük davanın akabinde bir saatten daha kısa bir vade içerisinde toplu bir formda ortak karara vardılar.

Jürinin kararı hakkında konuşan Unsworth, karara değer duyduğunu, ekibinin eksiksiz olduğunu ve bunun için onlara teşekkür ettiğini söyledi.

Elon Musk ise yalnızca “insanlığa inancını geri kazandığını” söyledi.

Musk’ın savunması, yasal ekibinin “JDART” olarak tanımladığı, olağan bir formda bir şaka yanlış anlaşıldı (Joke was badly received), silindi (it was Deleted), özür dilendi (Apology was given), ve daha sonra karşılık tweet’lerinin mevzuyu değiştirmesi istendi (Responsive Tweets were issued to move on from the matter). Avukatı Alex Spiro‘nun söylediğine nazaran Musk’ın Tweet’te geri adım atması, cümleyi kurarken önemli olmadığını gösteriyordu.

Dava sırasında konuşan Vernon Unsworth, tahliller tarafından aşağılanmış ve “şartlı tahliye olmayan ömür uzunluğu ceza” almış üzere hissettiğini söyledi. Davada alan insanlar de, bu cümleleri kurarken neredeyse ağlamak üzere olduğunu belirtti.

BBC’nin söylediğine nazaran JDART konsepti, çevre medya davranışlarını içeren gelecekteki davalarda da uygulanabilir.

Yorum Ekle