Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Elocon krem nedir: ne işe yarar, cildinize faydaları [Elocon krem fiyatı 2020]

Elocon krem nedir: ne işe yarar, cildinize faydaları [Elocon krem fiyatı 2020]

Egzama ve Sedef rahatsızlığınız mı var? O zaman sizlere tavsiye edeceğimiz egzama ve sedef için Elocon kremi önerebiliriz. Bu tür rahatsızlıklar için önemli tedavi ve iyileştirme etkisi olan elocon krem nedir? Ne işe yarar? Cildinize olan faydaları nelerdir ve Elecon krem 2020 fiyatı gibi özelliklerini sizler için hazırladık.

Elocon krem nedir

30 gramlık tüpler halinde satışa sunulan Elocon krem, beyaz renkli, pürüzsüz ve homojen bir ilaçtır. Etken Hususu Mometazon furoat olan Elocon Krem, vücutta kızarıklığa, şişliğe ve iltihaba neden olan kimyasalların tesirlerini azaltan ve üzerine uygulanan bir kremdir. Atopik dermatit (egzama), alerjik dermatit  ( deterjan tasarrufu gibi)  ve psoriasis-sedef illeti ( dizlerde, dirseklerde, saçlı baş derisinde ve başka nahiyelerde kuru ve kaşıntılı kızarıklıklarla birlikte kalın, sedef rengi, iri pullanmalar -kepeklenmeler)  üzere iltihaplı deri marazlarının tedavisinde tesirlidir. Ciltteki kaşıntı, şişlik ve kızarıklıklar için kullanılan Elocon krem, kortizonlu bir hormon ilacıdır. bir kortikosteroiddir.

Elocon krem nedir

Bilirkişi tabiplerin reçete etmesiyle alınan bu kremin etken hususuna karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez. Yüzünüze 5 günden fazla sürmeyiniz. Şayet şeker hastalığınız var ise doktorunuza  istişareden; kullanmayınız.

Çok hasar görmüş geniş yüzeylerinde ve birbiriyle temas eden cilt yüzeylerinde yapılan uzun müddetli tedavilerde ya da saklı pansuman durumlarında bu ortamlarda toksik tesirlere rastlanılabilir.

Elocon krem nedir: ne işe yarar, cildinize faydaları [Elocon krem fiyatı 2020]

ELOCON KREM NASIL KULLANILIR?

Hekiminiz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o formda kullanmanız gerekmektedir.

İlacı uygulayacağız nahiyeyi temizleyiniz. Parmağınızla  ufak ölçüde aldığınız ilacı ince bir tabaka halinde ilgili nahiyeye yayıp hafif hareketlerle cilde yediriniz.

ELOCON KREM FİYATI

Münhasıran de günümüzde ciltte meydana gelen sıhhat problemleri ile birlikte egzama illetinin tedavisi emeliyle kullanılan Elocon kremin 2020 fiyatı 28,50 TL‘dir.

Egzama ve Sedef Kremi

Egzama ve Sedef için elocon krem faydalarını gördük buna benzer Dermovate Merhem de egzama ve sedef için iyidir.

 

Yorum Ekle