Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Elma sirkesi suyunun yararları nelerdir? Duş suyunuza elma sirkesi eklerseniz ne olur?

Elma sirkesi suyunun yararları nelerdir? Duş suyunuza elma sirkesi eklerseniz ne olur?

Suyu çıkartılarak fermantasyon yolu ile üretilen elma sirkesi asidik güçlü bir likittir. Bu likit yüzyıllar evvel alternatif tıp bilirkişileri tarafından keşfedilmiş ve ilaç imalatlarında kullanılmıştır. Evet elma sirkesi suyunun yararları nelerdir? Güçlü bir toksin atıcı özelliğe sahip olan elma sirkesi hakkında merak edilenleri sizler için araştırdık. Haberin detayında elma sirkesi suyuna ilişkin her şeyi bulabilirsiniz.

İçeriğinde fosfor, kalsiyum, magnezyum, potasyum,pektin, A, B1, B2, B6, C ve E vitaminlerini içeren sirkeli su pirinç, elma, üzüm ve arpa üzere besinlerin ham suyu çıkartılarak elde edilir. Sirke Şark tıbbında keşfedilen ve yaraları temizlemede kullanılan en büyük buluşlardan biridir. İçerdiği asidik sayesinde enfeksiyonu önleyen sirke devranla yemek imalatlarında temizlikte ve sair hastalıklarda ilaç olarak kullanılmıştır. Osmanlı devrinde saraydaki hatunlar hoşluk bakımlarının listesinde sirkede varmış. Mahsusen cilt paklığında yarar sağlayan sirke leke ve aknelerin çıkması engellenirmiş. Sıfır şeker barındıran sirke birebir devranda kandaki hücreleri istikrarlar. Aralarında en güçlü olan elma sirkesinin suyu ciltten saça kadar birçok yararı vardır. Çok kuvvetli bir virüs öldürücüsü olan elma sirkesi suyu, zayıflamada da hayli tesirlidir. Fermente yolu ile elmanın direk kendi asidinin çıkarılması elde edilir. Eksperler direk tüketildiğinde günde en ziyade 2 kez bununda bir akşam bir gündüz olması gerektiğini vurguluyor.

Elma sirkesi suyu

DUŞ SUYUNUZA ELMA SİRKESİ EKLERSENİZ NE OLUR?

Yararları saymakla bitmeyen elma sirkesinin suyuna dair eksperler epeyce enteresan açıklamalarda bulundu. Vücutta mahsusen değişen mevsim geçişlerinden kaynaklı pH seviyesindeki dengesizlik kimi sıhhat problemlerine yol açar. Başkaca yağlanma nispeti hayli yüksek olan ciltlerde sıcaklığın artmasıyla ter bezleri süratle çalışır şiddetli tere ve kokuya neden olur. Saç derisini kaldıran ve kepeklenmeye yol açar. Mütehassıslar tüm bu dertlerin önüne geçmek için elma sirkesi suyunu öneriyor. Duş alırken suya elma sirkesi ekleyerek son yıkanma yapılması tavsiye edilir. Böylelikle cildin pH istikrarı korunmuş olur. Ter bezleri dengelenir.

Duş suyunuza elma sirkesi ekle

ELMA SİRKESİ SUYUNUN YARARLARI NELERDİR?

Japonya’da yapılan bir araştırmada obezite olan insanların vücutlarında yağ yakma asit nispetinin azaldığından ötürü süratle kilo aldıkları gözetlenmiştir. Ama araştırmada sirke tüketen kimselerin süratle kilo verdikleri görülmüştür. Bir bardak suya bir kaşık elma sirkesi katıp günde iki kere tüketebilirsiniz.

İlerleyen yaşlarda ve kemik marazlarının tesiri ile yaşanan kramp ağrıları azaltmada da sirke hayli tesirlidir. Bir ılık su bardağının içerisine bir tatlı kaşığı bal katıp günde bir kere içerek ağrıları azaltabilirsiniz.

Duş suyunuza elma sirkesi ekle

Sirke mahsusen mevsim geçişlerinde yaşanan grip, kuru öksürük ve soğuk algınlığı üzere illetlerin yaşanmasını da önler. Haftada iki kez ılık bir bardak suyun içerisine bir tatlı kaşığı elma sirkesi ve su katıp karıştırınız. Karışıma dilerseniz zencefil de ekleyerek daha kuvvetli bir ilaç elde etmiş olursunuz.

Birtakım bağışıklıklar enfeksiyonlu hücrelere karşı nispeten zayıftır. Bilhassa mantarlı hücrelerin çoğalmasına meyilli olan vücuda sahip şahısların gece yatmadan ılık bir suyun içerisine bir tatlı kaşığı elma sirkesi ekleyerek tüketmesi tavsiye edilir. Bu pratik vajina mantarı ve mesane enfeksiyonları için birebir yarar sağlar.

bağışıklık

2006 yılında yapılan bir araştırmada sirke içerdiği asit sayesinde vücuttaki tümörlü hücrelerin oluşumunu önler. Ayrıyeten başka vücut hücrelerinin DNA’sını koruyarak mutasyona uğramalarını köstekler.

Kandaki insilün direnci bozulduğunda insanlarda şeker marazı ortaya çıkar. Eksperler bir tatlı kaşığı elma sirkesini bir bardak suya ekleyerek tüketildiğinde bu riskin azaldığını vurguluyor. Birebir vakitte kandaki başka hücreleri de istikrarda tutarak yüksek tansiyon üzere durumların yaşamasını önlediği tespit edilmiştir.

sağlık

Birtakım sıklık eksperleri cildin elastikiyetini artırmanın en sağlıklı yolunun elmalı sirke olduğunu öneriyor. Cilt yüzeyinde yaşanan deformasyonları önleyerek kırışmasını ve yaşlanmasını önler. Tonik olarak kullanılan elma sirkesi tıpkı devranda gözeneklerin temizlenip sıkılaşmasını sağlar.

Banyoda son durulama da elma sirkesi kullanıldığında saçların hücrelerini yeniler. Parlaklığını artırarak dökülmeyi pürüzler. Saç diplerindeki pH kıymetini artırarak da saç köklerini kuvvetlendirir.

Elma sirkesi suyunun yararları nelerdir?

uzunluğu çalışanların en büyük meselelerinden biri vücutta artan toksin ve ayak kokusudur. Lakin meskene geldikten sonra sirkeli ılık suda bir saat bekletilen ayaklardan hem vücuttaki tüm toksinler çıkar. Hem de ayak kokusu giderilir. Bunun birebir sıra ayak derisi kendini yeniler mantar ya da her hangi bir cilt marazının yaşanması engellenir. Ayrıyeten tırnaklarda yenilenerek hasar almaz.

Yemeklerden sonra yaşanan hazımsızlık ve karın şişkinliği üzere problemleri için tesirli olan elma sirkesi başkaca mideyi de temizler. 1 çorba kaşığı elma sirkesi ve bir bardak su karışımı ile yaşanan karın şişkinliği kısa bir müddette giderilmiş olur.

Besin Değerleri

Soğuk Duş Almanın Faydaları

Biliyor muydunuz? Soğuk su ile duş almak vücudumuz için çok faydalı

Yorum Ekle