Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Electronic Arts, Steam’e Geri mi Dönüyor?

Electronic Arts, Steam’e Geri mi Dönüyor?

Electronic Arts, 2011 yılında Battlefield 3 ile başlayarak oyunlarını Steam üzerinde yayınlamayı bırakmış ve PC için bir numara parti dağıtım prosedürü olarak kendi Origin istemcisini kullanmayı tercih etmişti. Lakin bu durum, yakında değişebilir üzere görünüyor.

Bir pratiği değişikliği, kısa bir vade evvel Twitter kullanıcısı Lashman tarafından keşfedildi. Bu durum, Steam üzerinden Uplay’i başlatan Ubisoft oyunlarında kullanılan sisteme emsal bir sistemi işaret ediyor olabilir.

Bu arada yalnızca bir hafta evvel Dragon Age 2 Steam paketi güncellendi. Oyun, 2011 yılında platformdan kaldırılmıştı. Bir devam oyununun yolda olması ile bir arada EA, orjinal üçlemeyi Steam üzerinde tamamlamayı hedefliyor olabilir. Başkaca bundan daha da evvel, Steam’de hiç yayımlanmamış bir oyun olan Saboteur da paket güncellemeleri aldı.

Bir Steam Kütüphanesi yenilemesi tanıtımında Mirror’s Edge Catalyst’in gözükmüş olması da bir gayrı ipucu olarak algılanabilir. Fakat bu imaj, büyük ihtimalle Valve’ın Steam üzerinde olmayan oyunların da kolay bir biçimde istemciye eklenebildiğini göstermek için kullanılmıştı.

Her hengam olduğu üzere bu değişikliklerin hiç biri EA’in Steam’e geri dönmeyi düşündüğünü doğrular nitelikte değil. Lakin şayet bu gerçekleşirse, yayımcının Apex Legends yahut Star Jedi: Fallen Order üzere yeni oyunlarındansa klasik oyunlarının hizmete eklenmesi daha mümkün gözüküyor.

Şu anda yayımcılar ve geliştiriciler Steam, Epic Games Store ve kendi istemcileri arasında bölünmüş durumdalar. Microsoft kısa bir vade evvel kendi 1. parti oyunlarını Steam’e yerleştirmeye başlamışken, Ubisoft büyük nispette platformdan ayrılarak Epic’e katılmayı tercih etti. İstemci ortamında yaşananlar düşünüldüğünde, EA’in Steam’e geri dönmesi çok da düşük bir ihtimal üzere gözükmüyor.

Yorum Ekle