Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

You must login to ask a question.
Eldivenle tüy nasıl alınır? Eldivenle tüy almak zararlı mıdır?

Eldivenle tüy nasıl alınır? Eldivenle tüy almak zararlı mıdır?

İstenmeyen tüylerden kurtulmak için kullandığınız birçok formülü kenara atacak eldiven ile tüy alma usulü son yıllarda münhasıran hatunların ilgi odağı oldu. Pratik bir prosedürle tüylerinden kurtulmak isteyenlerin kesinlikle denemesi gereken bu yol tüyleri kökten aldığı için azalmasını da sağlıyor. Pekala eldivenle tüy nasıl yapılır? Eldivenle tüy almak zararlı mıdır?

Son yıllarda tüy alma metotları arasında hayli tanınan olan ameliyat eldiveni sayesinde istenmeyen tüylerinizden kısa vadede kurtulabilirsiniz. Hem pratik hem de tüy azaltan bu yol, kıl köklerini de aldığı için uzun vadeli bir süreç olabilir. Asırlardır bayanların kullandığı eldiven metodu, çok tesirli ve kolay bir tatbiktir. Rastgele bir zararı bulunmayan eldivenle tüy alma yolu, tüyün çıkmasını da geciktirir ve azalmasını sağlar.

PEKALA ELDİVENLE TÜY NASIL ALINIR?

Öncelikle tüy alacağınız nahiyeyi sabunlar yıkayın ve dezenfekte edin.

Akabinde şıkça kuruladıktan sonra bebek pudrası sürerek kuru olmasını sağlayın.

Bebek pudrası sürmek eldivenle tüy alma sürecinizde acıma meselesini ortadan kaldıracaktır.

Eldiveni elinize geçirdikten sonra tüy kopartma sürecini gerçekleştirebilirsiniz.

ELDİVENLE TÜY ALMAK BATIK YAPAR MI ve TÜYLERİ AZALTIR MI?

Tüylerinizi gayri yolları kullanarak alıyorsanız devir zaman batık üzere cilt sıkıntılarıyla karşılaşabilirsiniz. Ama eldivenle alınan tüyler kökünden alındığı için rastgele bir batık üzere cilt meselesine yol açmaz. Sadece tahrişe yahut kuruluk yapabilir. Bunun için de aloe vera jeli üzere nemlendiricileri uygulayarak sorunu kısa müddette ortadan kaldırabilirsiniz.

Eldivenle tüy almanın uğraştırıcı olduğunu düşünüyor ve gayrı süratli usullere başvuruyorsanız, katiyetle azalma üzere bir sonuç elde edemeyeceğinizi söyleyebiliriz. Zira ağda üzere yöntemler gözeneklerinizin genişlemesine ve ağdanın kıl köklerini beslemesine neden olarak bir den ziyade tüy gelişmesine neden olabilir. 

Eldivenle tüy alma süreci ise, kıl köklerini zayıflatacağından devirle gözenek genişlemesinin önüne geçerek tüylerinizin azalmasını sağlayacaktır.

Yorum Ekle