Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Ekranla Kaplı iPhone’dan Yeni İpucu

Ekranla Kaplı iPhone’dan Yeni İpucu

Ekranı gövdesini saran bir iPhone’un dedikoduları yıllarıdır yapılıyor. ’ın bu fikri hala kovaladığı, son devirlerde güncellenen bir patent anlaşıldı.

Patently Apple’ın raporuna nazaran Apple, daha evvel gördüğümüz bir patent müracaatında güncelleme yaptı ve patente yeni haberler ekledi. Hasebiyle patent yeni değil, fakat Apple’ın bu teknolojiyle hala ilgilendiğini gösteriyor. Bu hayali cihazın gerçeğe dönüşüp dönüşmeyeceğini ise ama vakit gösterecek.

Patente eklenen yeni haberler arasında cihazın etrafındaki camın “devamlı döngüden” bahsediliyor. Bununla telefonun hem önünün, hem de ardının ekranla kaplı olmasından bahsediliyor.

Saran fikriyle deneyler yapan sair üreticiler de var. Bir konsept cihazı olan Xiaomi Mi Mix Alpha, ekranı gövdesine sarıyor. Fakat bu cihaz şimdilik bir konsept olarak tanımlanıyor.

Teknoloji, sanıldığı kadar yeterli çalışmayabileceğinden Apple dikkatli adımlar atmak istiyor. Firmanın yeni teknolojilere geçmekte münhasıran yavaş davrandığı biliniyor. Bu yüzden 2020’nin iPhone’unda bu kadar büyük bir değişiklik görme ihtimalimiz düşük, ama 120Hz’lik iPhone ekranı dedikoduları gerçek olabilir.

Yorum Ekle