Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Ekran İçi Kamera, Galaxy Note 11 ile Gelebilir

Ekran İçi Kamera, Galaxy Note 11 ile Gelebilir

Telefonlarda çerçeveyi kaldırmaya yönelik bir sonraki adım, kameraları ekranın içerisinde saklamak olabilir. Samsung, yeni bir rapora nazaran bu adımı 2020’deki en az bir telefonunda atacak.

Haberin menşesi, Güney Kore merkezli bir haber sitesi olan The Elec. Verdiği haberleri “sektördeki kaynaklarına” dayandıran site, Samsung Galaxy S11 yahut Samsung Galaxy Fold 2’nin bu işleve konum veren birinci Samsung telefonu olabileceğini argüman ediyor. Lakin bunun aksini söyleyenler de var. Sağlıklı sızıntı menşelerinden @IceUniverse, bu iki telefonun da ekran içi kameraya sahip olmayacağını lakin 2020’deki bir Samsung telefonunun nitekim de bu özelliği sunacağını söylüyor.

Bu durumda teknoloji, birinci olarak 11’de yahut amiral gemisi olmayan bir telefonda ortaya çıkabilir. Samsung’un yeni teknolojileri birinci olarak üst seviyedeki telefonlarda denemediği biliniyor. Teknoloji, birinci haliyle birtakım meselelerle gelebileceğinden, firmanın en çok satan telefonlarını riske atmaması mekanında bir karar üzere görünüyor.

Şimdiye kadar Samsung’tan bahsettik ama ekran altı kamerayı birinci kullanan firma, Samsung olmayabilir. Örneğin Xiaomi ve Oppo, ekran içi kameralarını cihazlarında göstermişlerdi.

Yorum Ekle