Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Dyson’ın Elektrikli Otomobil Hayali Beğenilmeyen Sonla Bitti!

Dyson’ın Elektrikli Otomobil Hayali Beğenilmeyen Sonla Bitti!

Görünene nazaran Dyson elektrikli araç girişiminden vazgeçiyor. Firma, otomotiv ekibinin “fantastik” bir HANE yarattığını lakin bu aracın “ticari olarak mümkün olmadığını” söylüyor. Tekrar de Dyson, MESKEN için geliştirdiği katı-durum batarya teknolojisi üzerinde çalışmaya devam edecek.

Dyson çalışanlarına gönderilen ve BBC tarafından açıklanan bir e-postada kurucu Sir James Dyson, firmasının girişim için bir alıcı bulmaya çalıştığını gelgelelim başarısız söylüyor. Dyson, kısmın kapatılması ile birlikte Birleşik Krallık ve Singapur’daki KONUT tesislerini de kapatacak.

Dyson bu projeyi 2017 yılında duyurmuştu ve yaklaşık bir yıl evvel Singapur’da bir HANE fabrikası için planlarını açıklamıştı. Bu fabrikanın 2020 yılında tamamlanması ve bir sonraki yıl da üretime başlanması bekleniyordu.

Firma, test yolları ve araştırma ve geliştirme için Birleşik Krallık’ta 200 milyon sterlin harcayacağını söylemişti. Dyson bu bütçenin büyük bir kısmını esasen harcamış durumda ve bu yeri öteki girişimler için kullanacağını söylüyor. 2016 yılında Dyson, Birleşik Krallık hükümetinden batarya teknolojisi üzerine Ar&Ge çalışmaları için 16 milyon sterlin destek almıştı.

Birinci otomobillerin üretimi tamamlandı ve test aşamasına geçilmiş durumdaydı. Firma, girişimin 523 çalışanı için kurutma makineleri, vantilatörler, elektrikli süpürgeler üzere eserler üreten konut kısmında diğer roller bulmaya çalışacağını belirtiyor.

Yorum Ekle