Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Dudak nasıl dolgunlaştırılır? En kolay ve tesirli doğal dudak dolgunlaştırma

Dudak nasıl dolgunlaştırılır? En kolay ve tesirli doğal dudak dolgunlaştırma

Dudaklarınızın ince göründüğünü düşünüyor ve kimyasal hiç bir yola başvurmadan dudaklarınızı kalınlaştırmak istiyorsanız kesinlikle haberimizi okumalısınız. Konutta uygulayabileceğiniz doğal usuller ile kolaylıkla dudaklarınızı dolgunlaştırabilirsiniz. Pekala bu formüller neler? Doğal teknikler ile tesirli dudak dolgunlaştırma yolları nasıl uygulanır? İşte yanıtı:

Her bayanın kendine has ve has dudak formu ve kalınlığı vardır. Ama bu kalınlık ve form hengam içerisinde dolgunluk ve sıkılığını yitiriyor. Münhasıran yaş ilerledikçe daha da ince ve sıhhatsiz görünen dudaklarınızı doğal yollarla sağlayabilirsiniz. Hem canlı hem de dolgun dudaklara sahip olmak için maliyeti yüksek olan operasyonlar konumuna meskende kendiniz yapabileceğiniz doğal usulleri deneyebilirsiniz. 

Makyaj yaparken kalem ile dudak kenarlarından geçerek ya da kimyasal tekniklerle dudaklarınızı dolgun göstermekten sıkıldıysanız sizlere vereceğimiz doğal ve bitkisel materyalleri kullanarak dudaklarınızı dolgunlaştırabilirsiniz.

NANE YAĞI

Duş aldıktan sonra parlak uçlarınıza 1 -2 damla nane yağı alarak dudaklarınıza masaj yapın. Bu uygulamayı yaparken hafif bir yanma hissi olabilir.

BAL

Dudaklarınızı dolgunlaştırmak için en çok kullanılan bitkisel metotlardan biri baldır. Bal hem dudaklardaki meyyit derilerin giderilmesine hem de dolgunlaştırılmasına yardımcı olacaktır. Yapmanız gereken  1 çay kaşığı balı diş fırçanızın üzerine koyun. Akabinde dudaklarınızı yavaş hareketlerle ve bastırmadan 5 boyunca fırçalayın. Bu sürecin sonrasında dudaklarınızda gözle görülür bir dolgunluk olduğunu göreceksiniz.

BUHAR MASAJI

1 bardak kaynayan suyun içerisine çok az limon sıkın. Sonrasında ocaktan alıp dudaklarınıza arada tutarak buharın dudaklarınıza çarpmasını sağlayın. Buhar dudaklarınıza geldikçe parmak uçlarınız ile 5 boyunca masaj yapın.

DUDAK DOLGUNLAŞTIRMA EGZERSİZLERİ

Dolgun gözükmesi için en kıymetli egzersizler gülümseme ve öpücük egzersizidir. Uygulamak için, dudaklarınızın üzerine iki parmağınızı koyun, öpücük atın ve üfleyerek gülümseyin. Bu egzersiz sırasında dudakların büzülmesi dudak kaslarını çalıştırır ve daha dolgun bir görünüme ulaşmayı sağlar. Hareket gün içerisinde en az 10 sefer yapıldığı takdirde bir ay içerisinde sonuç almak mümkündür.

Dudaklarınızı dolgunlaştırmak için uygulayabileceğiniz diğer bir egzersiz dudaklarınızı ‘O’ harfini telaffuz edecek biçimde uzatmaktır. Dudaklarınızı bu halde uzattıktan sonra 20 saniye bekleyin ve egzersizi tekrarlayın.

Yorum Ekle