Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Dr. Mehmet Öz’den şaşırtan açıklama: Kahvaltı yasaklansın!

Dr. Mehmet Öz’den şaşırtan açıklama: Kahvaltı yasaklansın!

Dünyaca tanınan Türk tabip Mehmet Öz, ezber bozan bir açıklamaya imza attı. Ünlü hekim kahvaltının insan sıhhatini olumsuz etkilediğini söyledi. En kıymetli öğün olduğuna dair yapılan açıklamaları sahih bulmadığını açıkladı.

Amerika’da ikamet eden Mehmet Öz, umumiyetle programlarda uzunluk gösterir. Halen New York Presbyterian Hastanesi’nde Kalp ve Damar Enstitüsü ve Tamamlayıcı İlaç Programını başkanı olan Öz’den enteresan bir açıklama geldi. 59 yaşındaki tabip vazgeçilmez olan kahvaltının yapılmasını iyi bulmadığını söyledi.

Öz “Bence 2020’de yapılacak birinci şeylerden kahvaltıyı yasaklamak olmalı. Kahvaltı yapmamız gerektiğini düşünmüyorum, bu bir reklam aldatmacası. Ne yazık ki onlarca yıldır bu husustaki dogmaların birçoğu reklamlardan çıktı ve bunlar aslında sıhhatimiz hakkındaki gerçeklere dayanmıyordu” halinde konuştu.

Yavaş yavaş kahvaltının hayatımızdan çıkarılması gerektiğini söyleyen Öz, aç uyanan kişilerin ise metabolizmadan asıllı bir sıhhat sorunun olduğunu vurguladı. Ayrıyeten gece yemeği konusunda da önemli ikazlarda bulundu. Gece yemeğinin sabah açlığa neden olduğunun da altını çizdi. 

Yorum Ekle