Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Dr. Mehmet Öz kahvaltı yapmayın demişti! Yeni açıklama geldi…

Dr. Mehmet Öz kahvaltı yapmayın demişti! Yeni açıklama geldi…

Dünyaca tanınan Türk hekim Mehmet Öz, dün ezber bozan bir açıklamaya imza atmıştı. Ünlü hekim kahvaltının insan sıhhatini olumsuz etkilediğini söylemişti. Bugün yeni bir açıklama geldi.

Amerika’da yaşayan ve hala New York Presbyterian Hastanesi’nde Kalp ve Damar Enstitüsü ve Tamamlayıcı İlaç Programını başkanı olan Öz’den farklı bir açıklama geldi. 59 yaşındaki tabip vazgeçilmez olan kahvaltının yapılmasını müsait bulmadığını söyledi.

Öz “Bence 2020’de yapılacak birinci şeylerden biri kahvaltıyı yasaklamak olmalı. Kahvaltı yapmamız gerektiğini düşünmüyorum, bu bir reklam aldatmacası. Ne yazık ki onlarca yıldır bu mevzudaki dogmaların birçoğu reklamlardan çıktı ve bunlar aslında sıhhatimiz hakkındaki gerçeklere dayanmıyordu” halinde konuştu.

Yavaş yavaş kahvaltının hayatımızdan çıkarılması gerektiğini söyleyen Öz, aç uyanan kişilerin ise metabolizmadan asıllı bir sıhhat sorunun olduğunu vurguladı. Ayrıyeten gece yemeği konusunda da önemli ihtarlarda bulundu. Gece yemeğinin sabah açlığa neden olduğunun da altını çizdi. 

YENİ AÇIKLAMA GELDİ!

Öz, kamuoyunda çıkan tartışmalar üzerine Hürriyet’ten Ece Çelik’e açıklamalarda bulundu. Öz, şu teklifleri sıraladı: 

Aralıklı oruç sistemi artık bütün tabipler tarafından öneriliyor. Hem kilo kaybı için yararlı hem de marazları azaltarak ömrü uzatıyor.
Atalarımız da sabah kalkar kalkmaz yemek yemezdi. Yemek yemeden evvel hareket ettiğiniz hengam kaslar daha âlâ çalışıyor.
Ben sabah yemek yemeyin demiyorum. Ancak 07.00’de uyanıyorsanız 11:00’de yiyin diyorum. Akşam da 19.00’dan sonra yemeyin. Siz uyurken bağırsaklarınız da dinlenebilsin.

Yorum Ekle