Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Doğal taşlar ne işe yarar? Doğal taşlar hangi illetlere âlâ gelir?

Doğal taşlar ne işe yarar? Doğal taşlar hangi illetlere âlâ gelir?

Tabiatta resen bulunan gelgelelim tıpkı besinler üzere ve vitaminle dolu olan doğal taşlar hakkında bilinmeyenler. Her bir taşı neredeyse illetlere alternatif yarar sağladığını vurgulayan Çelebi, birtakım hastaların ise uzak durması gereken taşlar olduğunu açıkladı. Evet Doğal taşlar ne işe yarar? Doğal taşlar hangi marazlara uygun gelir? İşte sizler için araştırdığımız soruların karşılıkları…

Son yıllarda takı olarak gördüğümüz ve birtakım nahiyelere yaygın bir biçimde satışı yapılan şifalı taşlar, münhasıran de verdiği kuvvetlerle vücuttaki ağrıları alıyor. Yüzyıllardır tabiattan çıkarılan bu şifalı taşlar,  göz alıcı ışıklar yahut maddi açıdan taşıdıkları kıymet değil; pek çok bilirkişiye nazaran, bu taşlar ruhsal ve fizikî problemleri çözmede de kişilere yarar sağılıyor. Yapılan araştırmalara nazaran; yerkürenin çeşitleri taraflarında bulunan şifalı taşlar mahal altında milyonlarca yıl evvel oluşmuş taşlardır. Bu nedenle, kozmik kuvvetle irtibatlarının yüksek olduğu söyleniyor. Evet bu taşlar hangileri? Hangi taşlar hangi marazlara yeterli geldiğini biliyor musunuz?

AKİK TAŞI: Tabiatta en çok bulunan taşlardan biridir.Bu taş metabolizmanın düzgün çalışmasına yardımcı olurken birebir hengamda gerginliği ve gerilimi azaltıyor. Peygamber Efendimiz Hz.Muhammed (s.a.v)’in de hatem yani mühür mealinde bir akik yüzük taşıdığı rivayet olunmaktadır. Akik taşının en bilinen faydası  kimseyi ruhsal açıdan muhafazasıdır. Bunların dışında cilde ve kemiklere âlâ geldiğine inanılmaktadır.

MERCAN TAŞI: Beyazdan kırmızıya, pembe ve turuncunun her tonunda bulunabilen bir taştır. Mercan nesnesi Kur’an-ı Kerim’de kelamı çok az sayıdaki nesnelerden biridir. Rahman müddetinde inci ile birlikte anılan bu taş, Allah (c.c)’ın değerli nimetlerinden biri olduğu belirtilir.Kalbi ve dalağı güçlendiren Mercan taşı, ferahlık ve huzur verdiği, teneffüsü güçlendirdiği, tansiyon düşmesinin önüne geçtiği, akciğere uygun geldiği yaygın bilinen özellikleri arasındadır.

AMETİST TAŞI: Günümüzde bilhassa takılarda epeyce yaygın kullanılan bu taşın rengi mordur. Ametist taşının en yaygın bilinen özelliği bireye verdiği rahatlatıcı tesiridir. Taş, negatif güç taşıdığından vücudunuzda taşıdığınız çokça negatif enerjiyi çekerek zihinsel olarak daha zinde olmanızı sağlar. Öfkeyi yatıştırması nedeniyle günlük hayatta bilhassa bireye ruhsal açıdan olumsuz güçten koruduğu bilinen özellikleri arasındadır.

KUVARS TAŞI: Kristal minerallerden oluşan doğal bir taştır. Kendi içerisinde “iri kristalli” ve “kriptokristalen” olarak ayrılan bu taşın renkleri de mevcuttur. Kuvars taşı dimağ fonksiyonlarını uyararak, duygusal dengeyi sağlıyor. Zihinsel formları düzenlediği bilinen kuvars taşını mahsusen öfke, endişe, suçluluk ve kıskançlık üzere olumsuz durumları gün içerisinde yaşananlara öneriliyor.

KEHRİBAR TAŞI: Günümüzdeki pek çok marazın tedavisi için deva olarak görülen ”Kehribar taşı” bileklik, hal hal yada kolye olarak kullanıldığında; kan dolaşımını hızlandırdığından dolayı gebelerin sıklıkla tercih ettiği aksesuarlar arasında nokta alır.

SİTRİN TAŞI: Sarı renkten açık kahveye akıllıca giden farklı bir rengi bulunan bu taş, turuncu, kırmızımsı ve kahverengimsi üzere renklerde bulunur. Böbrek, kolon, hazım organları, ciğerler ve için yararlı olan Sitrin taşı, bağışıklık sistemini güçlendiriyor.

SELİNİT TAŞI: Öteki taşlara orantıyla göreceğiniz en şık ve en zarif kristal yaşlar arasındadır. Taşın beyazlığı ve berraklığı sayesinde rahatlık ve ferahlık veriyor. Bununla beraber kist ya da berbat huylu tümör tedavisinde vücuda temas ettirilerek taşıyabilirsiniz.

Yorum Ekle