Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
DLive, BitTorrent Ekosistemine Katılıyor

DLive, BitTorrent Ekosistemine Katılıyor

BitTorrent bugün, tanınan blockchain tabanlı içerik paylaşım platformu DLive’ın BitTorrent ekosistemine katılacağını ve TRON blok zincirine geçişe başlayacağını duyurdu. DLive ve BitTorrent, canlı yayın da dahil olmak üzere blockchain tabanlı P2P içerik paylaşımından herkesin yararlanabilmesi için birlikte çalışacak. DLive, eser ve hizmetlerini BitTorrent’de tanıtmanın yanı sıra en yeni depolama hizmetini de kullanacak.

DLive ve blockchain geliştirme ekibi, bugünden itibaren eser ve hizmetlerini desteklemek için BitTorrent ekibi ile işbirliği yapacak. 2019’un başlarında BitTorrent tarafından sunulan canlı yayın platformu BLive, DLive platformuyla birleştirilecek ve ekipleri DLive ekibine katılacak. DLive, üzerinde bulunan tüm içeriğin merkeziyetsiz sisteme geçmesine müsaade vermek için dağıtılmış bir evrak paylaşım ve depolama sistemi olan BitTorrent Belge Paylaşım Sistemi’ni (BTFS) kullanmaya başlayacak. DLive başkaca, her topluluğu gayrısına daha ziyade entegre etmek için hesap sistemlerini BitTorrent’lerle birleştirecek. Bu işbirliğiyle BitTorrent’in aylık 100 milyon canlı kullanıcısı DLive’ın hizmetlerine kolaylıkla erişebilecek ve böylece canlı yayın devi yerkürenin en büyüklerinden biri olarak bölgesini sağlamlaştıracak.

DLive, son 15 ay içinde adım adım büyüdü. Yayın platformunun tutkulu bir topluluğa, niş bir eser pazarına ahenk sağlaması ve güçlü bir formda benimsenmesi, platformu aylık beş milyondan çokça etkin kullanıcıya ulaştırdı.

DLive ekibinin kilometre taşlarını ve muvaffakiyetlerini gösteren kısa bir devir çizelgesi şöyle:

• Eylül 2018 – DLive, Lino blockchain test ağına geçti

• Aralık 2018 – Birinci “Happy Hour” aktifliği DLive’ı 100K günlük faal kullanıcıya ulaştırdı.

• Nisan 2019 – PewDiePie DLive’de birinci kişisel yayınına başladı

• 2019 Yazı – PewDiePie, yılın en büyük canlı yayın aktiflikleri haline gelen Ninja, James Charles ve Jack Black ile birlikte yayın yaptı

• Ekim 2019 – DLive yeni IDA’yı tanıttı – Lino blockchain platform para ünitesi olarak “Lemon”

BitTorrent CEO’su Justin Sun; “Blockchain ve dijital medyayı birleştirdiğinizde DLive, mümkün olanı gösteren en yeterli örneklerden biridir.” dedi. “DLive, canlı medya üreticileri için eksiksiz bir tahlildir. Kullanıcıların yayınlarına hane sahipliği yapan ve yayıncılarının yayın frekansının avantajını kullanan merkezi toplumsal medya platformları için canlı yayın içeriği çok kıymetlidir. TRON ve BitTorrent’ın global tutkulu içerik oluşturucuları ile topluluğunun eklenmesiyle DLive’in tüm yerküreye paha katmasını umuyoruz.”

DLive CEO’su Charles Wayn, ise “BitTorrent ekosisteminin bir modülü olma fırsatına sahip olmaktan çok memnunuz” dedi. “BitTorrent’ın P2P sahasına öncülük etmesini izledim. DLive’ın yaratıcıları güçlendirme ve toplulukları ödüllendirme maksadı, bu yeni teşebbüsün gücüyle maksadına bir adım daha yaklaştı.”

Lakin BitTorrent ekosistemine katılan DLive, TRON blockchain’egeçiş tamamlanana kadar Lino blockchain’i destekleyecek. Lino blockchain altyapısı BitTorrent’e entegre edilecek, lakin LINO coin artık yeni ekosistemde temel bedel yahut tasarruf ünitesi olmayacak. BTT’nin mevcut DLive ekosistemine entegrasyonunu kolaylaştırmak için DLive, mevcut kullanıcılara Lino blok zincirinden BitTorrent ekosistemine geçiş konusunda çeşitli avantajlar ve armağanlar sunuyor. TRON blok zincirine geçiş muvaffakiyetle tamamlandığında, DLive artık Lino blok zincirini kullanmayacak.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Yorum Ekle