Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
DJI Osmo Action  incelemesi  DJI Osmo Action İnceleme

DJI Osmo Action incelemesi DJI Osmo Action İnceleme

  • Başarılı stabilizasyon
  • Kullanışlı ön ekran
  • Rekabetçi medya kalitesi
  • Pratik tasarruf
  • Çekim modları
  • Kullanışlı tatbik
  • RockSteady etkinken ekran gecikmesi
  • 4:3 60 kayıt yok
Özetle

Osmo Action, pek çok yanıyla hoş bir aksiyon kamerası oluyor. Sağlam ve kaliteli yapısı, 16:9 dokunmatik ekranı ve ayrıyeten ön ekranıyla beğendiğimiz cihazın görüntü kayıt yetenekleri de pek başarılı. Osmo Action’ın fiyatı ise şu an 1999 TL. Fiyatıyla da GoPro Hero 8’e kıyasla daha istikrarlı olmasıyla da tercih edilebilir.

Kimler Almalı

Yeterli bir aksiyon kamerası arayan kullanıcılar DJI Osmo Action’ı tercih edebilirler.

4K / 60 kare medya, çift ekran, RockSteady ve HDR görüntü kayıt ile yetenekli Osmo Action’ı inceledik!

Aksiyon kamerası dendiğinde akla gelen markalar arasında GoPro’nun önünde mekan alan DJI, münhasıran son devirde piyasaya sürdüğü kamera ve drone çeşitleriyle tanınan hale gelmişken, biz de bu eserlerden son olarak Osmo Pocket’ı incelemiştik. Daha çok vloggerlar için olan o cihazdan sonra bu sefer ise, aksiyon tutkunlarına bir model var elimizde.

Osmo Action ismindeki bu minik cihaz, çok sayıda özellik içeriyor. Çift ekranlı olması, HDR medya kaydı yapabilmesi ve RockSteady ismi verilen stabilizasyon yeteneği cihazın anahtar özellikleri olurken, düzgün bir aksiyon kamerası arayanların ilgi duyacakları daha pek çok yeteneği mevcut. Artık kameranın yeteneklerine daima bir arada bakalım.

DJI Osmo Action Özellikleri Neler?

Kompakt boyutlarıyla çok rahat kullanılabilen Osmo Action’ı akıllı telefonunuzla bağlayabilmek için DJI Mimo yazılımını kullanmanız gerekiyor. Böylelikle kameranıza gelen canlı imgeyi akıllı telefonunuza yansıtabilir ve çektiğiniz imgeleri anında çekip arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Tüm kamera özelliklerine ve ayarlarına bu pratik aracılığıyla erişebileceğiniz üzere elbette kameranın art ekranıyla da tüm bu süreçleri halledebiliyorsunuz.

Osmo Action‘ın ardında geniş bir ekran mekan alıyor. Bu ekranı dokunarak yönetebiliyor ve çekim özelliklerini ayarlayabiliyorsunuz. Ön yüzde bölge alan 2. kamera ise, çekim yaparken kendinizi görmenizi ve kadrajı ayarlayabilmenizi sağlıyor.

Osmo Action, 256 GB’a kadar microSD kart desteği gösteriyor. Sol tarafta mekan alan microSD kart yuvasına takacağınız süratli bir microSD kart ile güzel bir performans sağlayabilirsiniz. Bu kamerayla 4K / 60 kare medya kayıt yapabileceğiniz için güzel bir kart seçmeniz epey değerli.

DJI Osmo Action Performansı Nasıl?

4K çözünürlükte 60 kareye kadar görüntü kayıt desteği sunan kamera, Full HD çözünürlüktede 60, 120 ve 240 kareye kadar kayıt imkanı sunuyor. 1/2.3″ CMOS sensörü ile yeniden 12 MP çözünürlüğünde da çekebiliyorsunuz. Kameranın başkaca 145 noktalık görüş açısı ve f/2.8 diyafram açıklığı bulunuyor.

Osmo Action’da görüntü noktasında en değerli yeteneklerden biri RockSteady oluyor. Bu özelliği etkinleştirdiğinizde imgede neredeyse hiç titreşim olmuyor. Şık ve pak çekimler yapabiliyorsunuz böylelikle. Gelgelelim RockSteady aktifken 4:3 formatta çekim yapmak istiyorsanız, beklediğinizi bulamayacaksınız.

Imaj performansıyla GoPro Hero 7 ve 8 ile baş başa bulduğumuz Osmo Action, net ve keskin sonuçlar üretebiliyor. Bol ölçüde ayrıntı yakalayabilen kamera, 8x ağır çekim özelliğini de içeriyor olmasıyla avantaj sağlıyor.

Osmo Action’ı bisiklet, yürüyüş, paten, sörf, dalış üzere çok sayıda aksiyon içeren sporlar için kullanabileceğiniz üzere, elbette bu senaryoları çeşitlendirmek elinizde. Münhasıran cihazın rastgele bir aksesuara muhtaçlık duymaksızın 11 metreye kadar suya karşı dayanıklı olması dikkat çekerken, yapı itibariyle de pek sağlam bulduğumuzu belirtelim. Bu arada kameranın sırf 124 gram yükünde olduğunu da söyleyelim.

DJI Osmo Action Pili Ne Kadar Dayanıyor?

Pekala, Osmo Action’ın pili ne kadar dayanıyor, bu kamerayı tek şarjla ne kadar vade kullanabiliyorsunuz?

microSD kart yuvasının derhal üzerindeki USB-C portu yoluyla 88 dakika içinde şarj edebileceğiniz kamera, elbette tasarrufunuza bağlı olarak farklı tasarruf mühletleri vadediyor. RockSteady özelliğini açmadan Full HD / 30 kare medya kayıt yapacaksanız önünüzde 116 dakikalık bir vadeniz oluyor. RockSteady’yi açıp 4K / 30 kare kayıt yaparsanız ise 91 dakikalık bir kayıt müddetiniz oluyor. 1300 mAh kapasitesindeki bataryayı 30 saniye ila 2 dakika arasında minik medya kayıtları yaparak tüm gün yönetimli halde de kullanabiliyorsunuz. Lakin uzun soluklu medyalar çekecekseniz, yanınızda başka bir batarya bulundurmanız yahut bir mobil şarj cihazı almanız sağlıklı olacaktır.

DJI Osmo Action Teknik Özellikleri
Eser Modeli DJI Osmo Action
Eser Tipi Aksiyon Kamerası
CHIP Online Notu 85
Üretici DJI
Teknik Detaylar
1/2.3″ CMOS
Çözünürlük 12MP
Lens FOV:145° F2.8
ISO 100 – 3200
Elektronik Deklanşör Suratı 120-1/8000s
Maks. İmaj Boyutu 4000×3000 pixels
Görüntü Çözünürlüğü 4K/60 kare, FHD/60-120-240 kare
Fotoğraf Formatı JPEG / JPEG+DNG
Medya Formatı MOV, MP4 (H.264)
Batarya 1300 mAh
Pil Ömrü 140 dakika
Şarj Vadesi 73 dakika
Boyutlar 65 x 42 x 35 mm
Tartı 124 gr.

Satın Al

Alternatifleri

DJI Osmo Action’a alternatif olarak GoPro Hero 7 de tercih edilebilir.

Yorum Ekle