Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Disney’den, Son Star Wars Sineması İçin Değerli Uyarı!

Disney’den, Son Star Wars Sineması İçin Değerli Uyarı!

Star Wars (Yıldız Savaşları) üçlemesinin son kısmı Rise Of Skywalker (Skywalker’ın Yükselişi) 20 Aralık 2019 tarihinde gösterime girecek. The Force Awakens, 2 milyar dolar seviyesinde gişe hasılatı elde etse de; yeni serinin Rian Johnson tarafından yönetilen 2. sineması “The Last Jedi” eleştirmenler tarafından bölgeden alana vuruldu. Buna ek olarak imalat 1.3 milyar dolar gişe hasılatı elde ederek, yeni üçlemenin birinci sinemasına yaklaşmayı dahi başaramadı.

Üçüncü sinemada; Lost, Fringe, yeni Star Trek ve The Force Awakens üzere imalatlardan tanıdığımız Jeffrey Jacob Abrams yapımcılık ve direktörlük rolünü üstlendi. Ne de olsa serinin yeni üçlemenin birinci filmi Jeffrey Jacob Abrams’ın direktörlüğünde hayat bulmuştu. 

Yapımcı stüdyo Disney, üçlemenin 20 Aralık 2019’da gösterime girecek sineması hakkında kamuoyuna açıklamalarda bulundu. Disney’in uyarısı Epilepsi sorunu yaşayanlar hakkında. Epilepsi hastalarının büyük kısmı önemli seviyede ışık hassaslığına sahipler. Haddinden fazla ışık ve renk oyunları Epilepsi bunalımlarını tetikleyebiliyor. Star Wars IX: The Rise of Skywalker sineması de muazzam efektlere ve bir o kadar çarpıcı renk oyunlarına sahip olacak. Birtakım epilepsi hastalarının, bu tıp efektlerden rahatsızlık duyabileceğinin farkında olan Disney, şimdiden ikazlarda bulundu. 

Ocean’s 8, Solo: A Star Wars Story, A Wrinkle in Time, Deadpool 2, Ready Player One, Avengers: Infinity War, Tomb Raider ve Netflix sineması The Cloverfield: Paradox sinemaları; epilepsi geçmişi olan izleyicilerin  küçük bir kısmının kahırlar yaşamalarına neden olmuştu. Münasebetiyle Disney, bu sefer erken davranarak ihtar yapmayı etti.

Yorum Ekle