Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Disney, Netflix Reklamlarını Yayınlamak İstemiyor

Disney, Netflix Reklamlarını Yayınlamak İstemiyor

Netflix ile sıkı bir yarışmaya girmeye hazırlanan , rakibinin ABC, Freeform ve FX üzere Disney’e ilişkin platformlarda reklam göstermesini istemiyor.

Yeni bir Wall Street Journal raporuna nazaran Disney, bu yılın başlarında rakip akış hizmetlerinin reklamının yapılmasına yasak getirdi. Netflix’in yanında kendi akış hizmetini sunmaya hazırlanan Comcast ve AT&T’nin de reklamları, Disney’in platformları üzerinde bir vade yayınlanmadı. Disney’in en büyük kablo platformu ESPN ise Netflix’in reklamlarını kabul ediyor. Rapor, Disney’in sonradan AT&T ve Comcast ile anlaştığını lakin Netflix ile herhangi bir mutabakatın yapılmadığını söylüyor.

Netflix’te canlı spor programları bulunmadığından ESPN ile direkt olarak yarışma etmiyor. Bu yüzden Disney, ESPN’de Netflix reklamları yayınlamaktan çekinmiyor.

İçeriklerini yıllardır Netflix üzerinde yayınlayan Disney, kendi rakip hizmeti Plus’ı ayda 7 dolara 12 Kasım’da sunmaya başlayacak. Plus’ın yanında Disney’in Hulu ve ESPN Plus akış hizmetlerini işlettiğini belirtelim.

Yorum Ekle