Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Differin jel nedir? Differin jel ne işe yarar? Differin jel nasıl kullanılır, fiyatı nedir?

Differin jel nedir? Differin jel ne işe yarar? Differin jel nasıl kullanılır, fiyatı nedir?

Cildini kusursuz ve pürüzsüz görünmesini isteyen hatunların eczanedeki kremlere olan ilgisi gün geçtikçe artıyor. Differin jel de bu kremler arasındaki listede üst sıralarda taraf alıyor. Külliyen akne lekelerini gidermede tesirli bir rol oynayan Differin jel hakkında merak edilen soruları sizler için yanıtladık. Differin jel nedir? Differin jel ne işe yarar? Differin jel nasıl kullanılır, fiyatı nedir?

Hafif ve orta kademeli akne sorunlarına yeterli gelen bir ilaç olan Differin jel, Adapalene jel olarak da biliniyor. Etken maddesi Adapalen olan bu jel, Taymed İlaç firması tarafından satışa sunuluyor.  Türkiye Cumhuriyeti Sıhhat Bakanlığı’na bağlı İEGM (TİTCK) tarafından onaylı olan Differin jel, aslında siyah nokta (komedon), ciltteki bulunan sonları besbelli 1cm’den küçük çaplı lezyonlar ve içerisinde cerahat bulunan kabarık lezyonların (papül ve püstül) hakim olduğu sivilcenin (akne vulgarisin) harici tedavisinde kullanılmaktadır. Bilirkişi tabiplerin reçete etmesi üzerine alınan Differin jel bu günlerde epeyce tanınan. Differin jel, keratoz pilaris ve öbür cilt illetleri içinde tedavi metodu olabilir.

DİFFERİN JEL NASIL KULLANILIR? 

Hekiminiz nasıl reçete ettiyse bu ilacı o formda kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Birinci sefer kullanacaklar için yanlışsız adımları sıralıyoruz. Öncelikle ellerinizi ve uygulayacağınız nahiyeyi bol ile şıkça temizleyin. Akne lekelerine değil tüm ortama ince bir tabaka halde sürün. Gün içerisinde 1 kere pratiğiniz ehliyetli olacaktır. Kullandıktan bir müddet sonra değişimi sizler de fark edeceksiniz. 

Jeli gece uyumadan evvel sürüp, sabah uyandığınızda yıkayın. Güneş ışınlarına karşı hassasiyet oluşturabilir. 

DİFFERİN JEL FİYATI NEDİR?

DIFFERIN % 0,1 JEL 30 gramlık fiyatı 55,05 TL‘dir.

DİFFERİN JEL YAN TESIRLERI NELERDİR?

Bu jeli kullanmadan evvel kesinlikle eksper doktora danışmalısınız. Aksi taktirde içerisindeki rastgele bir hususa karşı alerjiniz var ise daha büyük dertler oluşturabilir. Bunun dışında uyguladığınızda bir iki yan tesir ile karşılaşabilirsiniz. Kızarıklık, kaşıntı ve batma üzere. Şayet bu belirtiler var ise katiyen kompetan hekiminizi arayın. Kullanmayı bırakmalısınız. 

Yorum Ekle