Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Dicle Elektrik ile Panasonic Arasında Dev Anlaşma!

Dicle Elektrik ile Panasonic Arasında Dev Anlaşma!

Dijital süreç idaresini sağlamak ve alanda yapılan süreçleri merkezi, inançlı, hizmet verdiği nahiye koşullarına entegrasyonlu mobil bir yapı üzerinden yürütmek isteyen Dicle Elektrik, Panasonic’in dayanıklı TOUGHBOOK M1 tabletlerini kullanmaya başladı. 1,8 milyondan çokça aboneye Diyarbakır, Şanlıurfa, Mardin, Batman, Siirt ve Şırnak’ta 60.000 km kareden daha büyük bir alan içerisinde hizmet veren Dicle Elektrik, artık saha olgularını anlık olarak sistemlerine kayıt edebilmenin ve evrakları meydanda elde edilen datalarla düzenleyebilmenin yanında bunları dijital arşivlerde daha inançlı bir halde saklayabiliyor.

Fizikî olarak dayanıklı tabletler, kolay bir tasarruf ve çok değerli özellikler sunuyor

180 cm’ye kadar yüksekliklerden düşmeye dayanıklı TOUGHBOOK M1, eksi 29 ile artı 60 aşama arasındaki ortam sıcaklığında çalışabilmesinin yanı sıra, IP65 seviyesinde toz ve suya karşı himayeye sahip. Güneş ışığında bile kolaylıkla okunabilen ve eldivenle kullanılabilen ekranı, çok taraflı tasarruf ve kritik değere sahip irtibat seçenekleri ile en güçlü koşullarda bile üstün performansından ödün vermiyor. Yüksek kapasiteli, uzun ömürlü ve cihaz çalışırken değiştirilebilen pilleri sayesinde geniş bir nahiyeye hizmet veren ve ağır iş temposuna sahip saha ekipleri, çalışmalarına gün uzunluğu kesintiye uğramadan ve rahatlıkla devam edebiliyor.

Dicle Elektrik artık daha dijital

Dicle Elektrik, Panasonic TOUGHBOOK M1 ile saha donelerini anlık olarak sistemlerine kayıt edebiliyor, evrakları meydanda elde edilen datalarla düzenliyor ve dijital arşivlerde daha inançlı bir biçimde saklıyor. Saha ekipleri kendilerine çevrimiçi atanan vazifeleri mahalline getirirken, merkez destek ekipleri ile anlık muhabere kurup destek alabiliyor. Gereç ve varlık idaresini mobil tatbik üzerinden gerçekleştirebiliyor.

Tabletlerde nokta alan GPS özelliği ise ekiplerin konumlarının anlık olarak izlenebilmesini sağlıyor. Şebeke altyapısını gösteren harita, saha ekiplerine yapılacak işler hakkında daha çokça malumat sunuyor. Dijital dönüşüm için değerli bir adım olan bu girişim sayesinde Dicle Elektrik, tüm süreçlerde dayanıklı mobilitenin ve Panasonic’in yüksek teknolojisinin avantajlarından faydalanıyor.

Yapılan kıymetli girişimle ilgili konuşan Teknoloji ve İnsan Menşeleri Lideri Kürşad Karaman, “Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş olarak Güneydoğu Anadolu Yeri’nde yaklaşık 2 milyon aboneye, 6 vilayette elektrik dağıtım faaliyetlerini yürütüyoruz. Kuvvetin kaliteli ve kesintisiz sağlanması maksadı ile meydanda yapılan tüm süreçlerin büsbütün dijital ve mobil olması için Panasonic ile büyük bir girişime imza attık. Ekibimizle 4 aşamada girişimimizi tamamladık ve yaklaşık 1.500 TOUGHBOOK M1‘i ve saha idaresi için geliştirilen mobil uygulamayı kullanmaya başladık. Saha operasyonlarımızın dijital dönüşümünün tamamlanmasıyla tüm iş buyrukları merkezi bir yapı üzerinden yönetiliyor. Üretilen ağır olgu tahlil edilerek yüksek seviyede verimlilik ve denetim için kullanılıyor” dedi.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Yorum Ekle