Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

You must login to ask a question.
Diablo IV Duyuruldu!

Diablo IV Duyuruldu!

Kadim bir kötülük, Sanctuary’yi karanlığa sürüklemekle tehdit ederken daha evvel hiç görülmemiş tipten zorluklarla uğraş edecek yeni kahramanlara muhtaçlık var. Blizzard Entertainment cinse biçim veren aksiyon rol yapma serisinin merakla beklenen bir sonraki oyunu olan Diablo IV’ü bugün itibarıyla duyurdu. Diablo serisinin BlizzCon®  sırasında duyurulan yeni oyununu yerkürede birinci kere denemek konusunda fuar iştirakçileri nispeten heyecanlıydı. Diablo IV oyuncuları yeni, karanlık bir hikâyede iblisler tarafından kuşatılmış ve tüm umudu ellerinden alınmış kasvetli ve paramparça bir diyar olan Sanctuary yerküresine davet ederken onlara Sanctuary’nin gelmiş geçmiş en geniş tahayyülünde kendi yollarını çizebilme özgürlüğünü de tanıyor.

Serinin köklerine sadık kalan Diablo IV’te kıran kırana çatışmalar, müthiş canavarlar, efsanevi ganimetler peşinde destansı maceralar, tekrar tekrar oynanabilirlik ve ilerleme bahtı sunuluyor. Oyuncular kendine has tabiatı ve tehlikeli düşmanlarla dolup taşan yapısıyla geniş topraklara yayılmış bu yerkürenin dört bir yanında maceraya doyacak. Sağı solu aşikâr olmayan düşmanlar ve tahayyül edilemez kaynaklarla dolu rastgele şekillenmiş zindanlarda dolaşacaklar. Tek başına ve küme halinde oynama seçeneklerini desteklemeye devam edecek olan Diablo IV, aynı vakitte oyuncu kümelerinin birebir yerkürede birbirleriyle karşılaşabilecekleri fırsatlar (daha büyük zorlukları elbirliğiyle aşmak ve velev teğe bir uğraşta diğer bir oyuncuyu öldürmek gibi) da sunacak.

“Sanctuary, 20 yıldan uzun süredir Diablo oyuncularının hanesi oldu. Bugün, seriye olan derin tutkumuz ve topluluğa duyduğumuz içten minnetimizle sizlere Diablo IV’ü duyuruyoruz,” diyen Blizzard Entertainment lideri J. Allen Brack, kelamlarına şöyle devam etti, “Oyuncularımızın sevdiği karanlık ve bilindik Diablo deneyimini korurken, tıpkı vakitte yerküreyi ve hikâyeyi yeni hallerde genişletmek konusunda oldukça heyecanlıyız ve bu deneyimin daha çokça kişiye ulaşması için sabırsızlanıyoruz.”

Diablo IV’te oyuncular iblislere tapan yamyam tarikat üyelerinden, kıyı şeritlerinde beliren ve kurbanlarını ıslak mezarlara sürükleyen boğulmuş hortlaklara varıncaya kadar, berbatlığın tüm suretlerini yerküre yüzünden silerek bu topraklara umudu geri getirmeye çalışacak. Yakıcı Kehjistan çölü, Scosglen’in yemyeşil, kurt adamlarla kaynayan ormanları ve Dry Steppes’in vahşi tabiatı üzere farklı ortamlardan oluşan Sanctuary, serinin tarihinde birinci kez bütün ve tek bir kara modülünden oluşacak.

Blizzard, BlizzCon’da Diablo IV’ün (gösteri esnasında büsbütün oynanabilir olan) birinci üç karakter sınıfını açıkladı:

Barbar (Barbarian) farklı ataklara atayabildiği dört başka silah taşıma ve bunlar arasında geçiş yapabilme becerisi kazandıran yeni Cephanelik (Arsenal) sistemiyle, eşi gibisi görülmemiş gücüne güç katıyor ve acımasız yakın dövüş becerilerini en üst seviyeye taşıyor.

Büyücü (Sorceress), Diablo II’deki özüne dönerek düşmanları yok etmek için elementlere hal veriyor; sivri buz kesimleriyle onları delik deşik ediyor, üzerlerine yıldırımlar düşürüyor ve gökten alev alev meteorlar yağdırıyor.

Druid güncellenmiş oyun şekliyle kurt adam, ayı adam ve insan biçimleri arasında akıcı biçimde geçiş yapabilen vahşi bir hal değiştirici ve Burnings Hells’in güçlerine karşı tabiatın öfkesini saçmaktan çekinmiyor.

Bu üç efsanevi karakter, serinin mirasına yönelik bir hürmet duruşunda bulunuyor. Başkaca karakterler, Diablo IV’ün temel Diablo mitolojisini koruyup bunun üstüne yeni şeyler inşa ettiğini gözler önüne sermelerinin yanı sıra oyunculara daha evvel denenmemiş oynanış seçenekleri sunmakta. Kişiselleştirilebilir beceri ağaçları ve yeteneklerefsanevi eşyalar ve set eşyaları da dahil kapsamlı ganimetlerrünler ve rün kombinasyonları ve velev açık yerkürede dolaşmak için kişiselleştirilebilen binekler yoluyla oyuncuları sonsuz sayıda karakter oluşturma ve deneme bahtı bekliyor.

Diablo IV, seriyi karanlık dehlizlerin daha da derinliklerine sürükleyecek yepisyeni bir teknoloji kullanılarak geliştiriliyor. Bu teknoloji oyuncuların gördüğü, duyduğu ve hissettiği her şeyin kalbinde mekan alıyor ve çok daha kaliteli ve sürükleyici bir deneyim sağlıyor. Sistem, Diablo serisinde Druid’in hal değiştirmesi üzere bahislerde daha akıcı karakter animasyonları ya da içi ganimet dolu bir sonraki zindana çok daha akıcı halde geçilmesini sağlayan geniş tek bir yerküre oluşturulması üzere sayısız özelliğin kapısını aralıyor. Kısacası Diablo IV, oyuncuları şiddetli ve ölümcül bir yerküreye davet ediyor.

Diablo IV şimdi geliştirme aşamasında. Oyun PC, PlayStation® 4 ve Xbox One platformlarına gelecek. Hamasetine güvenenler daha ziyade bilgiye www.diablo.com adresinden ulaşabilir.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Yorum Ekle