Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Dermovate kremin cilde faydaları! Dermovate krem nasıl kullanılır? Dermovate krem fiyatı 2020

Dermovate kremin cilde faydaları! Dermovate krem nasıl kullanılır? Dermovate krem fiyatı 2020

Tabiplerin sık sık reçete ettiği Dermovate , mahsusen cilt ve kaşıntıları mucizevi bir formda geçiren eserdir. En yeterli kremlerinden biri olan Dermovate krem nasıl kullanılır, neye âlâ gelir, tasarruf formu ve yan tesirleri nelerdir? Öğrenmek için kesinlikle haberimizin detaylarını incelemelisiniz.

HABERE ILIŞKIN MEDYA İÇİN TIKLAYIN

Dermovate krem ekseriyetle sedef ve egzama tedavisinde kullanılan, eksperlerin en sık reçete ettiği bir ilaçtır. Egzama üzere rahatsızlıklarla başa çıkamayan şahıslara adete mucize üzere uygun gelen Dermavote egzamaya bağlı oluşan kaşıntı ve kızarıklığı da kısa müddette giderir. Lakin bu kadar tesirli olmasıyla bir arada yan tesirleri de olan bir ilaçtır. Kesinlikle tabip gözetiminde kullanılması önerilen bu krem kortizonlu kremler arasında konum alır. İçerisinde % 0.05 klobetazol 17-propiyonat bulunan Dermovate krem, kortizonlu olduğu için yan tesirleri de çokça olmaktadır. 

30 ve 50 gramlık tiplerde satılan bu kremi kullanmadan evvel yan tesirlerini okumalısınız. Yapılan araştırmalara öre 1 yaşından büyüklerin kullanabileceği Dermovate krem, diskoid lupus eritematozus (genellikle yüzde görülen plaklar-bir çeşit deri hastalığı), liken planus (deri, deri ekleri ve mukozaları etkileyen âlâ huylu deri hastalığı), sedef illeti güç tedavi edilen egzamalar üzere cilt meselelerinde iltihabın tesirlerini en aza indirmek için kullanılır.

DERMOVATE KREM NASIL KULLANILIR?

Bu kremi kesinlikle eksper hekiminize istişareden kullanmamalısınız. Kortizonlu kremleri uzun vade bilinçsiz kullanmak önemli yan tesirlerin ortaya çıkmasına neden olabilir.

Kremi uygulayacağınız kesimin nezih olduğuna emin olduktan sonra ince bir tabaka olacak biçimde sürün. Gün içerisinde 1-2 kere sürebilirsiniz. Ovalayarak kolaylıkla emilmesini sağlayabilirsiniz.

Tedaviden tam sonuç almak için 4 hafta boyunca kullanılması eksperler tarafından öneriliyor.

NOT: Kremi ellerinizdeki egzama sorunu için kullanmıyorsanız kremi sürdükten sonra bol suda ellerinizi yıkayın. Yalnızca dertli kesime uygulanması gerekir. Kremden kısa müddette tesir almazsanız hekiminize danışabilirsiniz.

DERMOVATE KREM YAN TESIRLERI NELERDİR?

Metnin en başında bahsettiğimiz üzere krem tesirli olduğu kadar yan tesirleri de ziyadedir. Önemli yan tesirleri bulunan bu kremi kullanmaya başladıktan sonra görülebilecek tesirleri sizlerle paylaşıyoruz. Genelikle doz aşımında ya da içerisinde bulunan unsurlara alerjisi olan kimselerde görülen bu yan tesirlerle karşılaştığınızda kesinlikle hekiminize danışmalısınız.

Deride incelme ve haddinden fazla hassaslık bununla birlikte deri döküntüleri, yüz, dudaklar, lisan ya da gırtlakta şişme görülebilir. Uyguladığınız ortamda kızarıklık, yanma, kaşıntı ve ağılık artışı yan tesirleri arasındadır. 

En ağır yan tesirlerinden biri, sürdüğünüz bölgedeki  toplardamarın besbelli hale gelmesi ve deri yüzeyi altında kan damarlarının görünmesidir. 

Vücut kıllarında artış, obezite, saç dökülmesi/uzamaması , saçta incelme,

Çocuklarda kilo artışı/büyümede yavaşlama,

Kanda kortizol hormonunun azalması,

Kanda şeker seviyesi artışı ve idrarda şeker bulunması,

Kan basıncı yükselmesi,

–  Göz içi basıncı artışı (giokom) üzere belirtiler Dermovate kremin yan tesirleri arasında nokta alır. 

DERMOVATE KREMİN FİYATI NEDİR?

Dermovate kremin 2020 fiyatı 19.33 TL‘dir.


Yorum Ekle