Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Dermovate kremin cilde faydaları! Dermovate krem nasıl kullanılır? Dermovate krem fiyatı 2020

Dermovate kremin cilde faydaları! Dermovate krem nasıl kullanılır? Dermovate krem fiyatı 2020

Hekimlerin sık sık reçete ettiği Dermovate , mahsusen cilt ve kaşıntıları mucizevi bir biçimde geçiren eserdir. En güzel kremlerinden biri olan Dermovate nasıl kullanılır, neye düzgün gelir, tasarruf formu ve yan tesirleri nelerdir? Öğrenmek için kesinlikle haberimizin detaylarını incelemelisiniz.

HABERE ILIŞKIN GÖRÜNTÜ İÇİN TIKLAYIN

Dermovate krem umumiyetle sedef ve egzama tedavisinde kullanılan, mütehassısların en sık reçete ettiği bir ilaçtır. Egzama üzere rahatsızlıklarla başa çıkamayan bireylere adete mucize üzere yeterli gelen Dermavote egzamaya bağlı oluşan kaşıntı ve kızarıklığı da kısa müddette giderir. Fakat bu kadar tesirli olmasıyla birlikte yan tesirleri de olan bir ilaçtır. Kesinlikle hekim gözetiminde kullanılması önerilen bu krem kortizonlu kremler arasında mekan alır. İçerisinde % 0.05 klobetazol 17-propiyonat bulunan Dermovate krem, kortizonlu olduğu için yan tesirleri de çokça olmaktadır. 

30 ve 50 gramlık tiplerde satılan bu kremi kullanmadan evvel yan tesirlerini okumalısınız. Yapılan araştırmalara öre 1 yaşından büyüklerin kullanabileceği Dermovate krem, diskoid lupus eritematozus (genellikle yüzde görülen plaklar-bir çeşit deri hastalığı), liken planus (deri, deri ekleri ve mukozaları etkileyen âlâ huylu deri hastalığı), sedef illeti güçlükle tedavi edilen egzamalar üzere cilt sorunlarında iltihabın tesirlerini en aza indirmek için kullanılır.

DERMOVATE KREM NASIL KULLANILIR?

Bu kremi kesinlikle kompetan hekiminize müracaattan kullanmamalısınız. Kortizonlu kremleri uzun mühlet bilinçsiz kullanmak önemli yan tesirlerin ortaya çıkmasına neden olabilir.

Kremi uygulayacağınız kesimin arı olduğuna emin olduktan sonra ince bir tabaka olacak formda sürün. Gün içerisinde 1-2 kere sürebilirsiniz. Ovalayarak kolay kolay emilmesini sağlayabilirsiniz.

Tedaviden tam sonuç almak için 4 hafta boyunca kullanılması bilirkişiler tarafından öneriliyor.

NOT: Kremi ellerinizdeki egzama sorunu için kullanmıyorsanız kremi sürdükten sonra bol suda ellerinizi yıkayın. Yalnızca sıkıntılı kesime uygulanması gerekir. Kremden kısa vadede tesir almazsanız hekiminize danışabilirsiniz.

DERMOVATE KREM YAN TESIRLERI NELERDİR?

Metnin en başında bahsettiğimiz üzere krem tesirli olduğu kadar yan tesirleri de ziyadedir. Önemli yan tesirleri bulunan bu kremi kullanmaya başladıktan sonra görülebilecek tesirleri sizlerle paylaşıyoruz. Genelikle doz aşımında ya da içerisinde bulunan unsurlara alerjisi olan bireylerde görülen bu yan tesirlerle karşılaştığınızda kesinlikle hekiminize danışmalısınız.

Deride incelme ve çok hassaslık bununla birlikte deri döküntüleri, yüz, dudaklar, lisan ya da gırtlakta şişme görülebilir. Uyguladığınız yerde kızarıklık, yanma, kaşıntı ve ağılık artışı yan tesirleri arasındadır. 

En ağır yan tesirlerinden biri, sürdüğünüz bölgedeki  toplardamarın besbelli hale gelmesi ve deri yüzeyi altında kan damarlarının görünmesidir. 

Vücut kıllarında artış, obezite, saç dökülmesi/uzamaması , saçta incelme,

Çocuklarda kilo artışı/büyümede yavaşlama,

Kanda kortizol hormonunun azalması,

Kanda şeker seviyesi artışı ve idrarda şeker bulunması,

Kan basıncı yükselmesi,

–  Göz içi basıncı artışı (giokom) üzere belirtiler Dermovate kremin yan tesirleri arasında mahal alır. 

DERMOVATE KREMİN FİYATI NEDİR?

Dermovate kremin 2020 fiyatı 19.33 TL‘dir.


Yorum Ekle