Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Dermovate krem ne işe yarar, nasıl kullanılır, fiyatı 2020

Dermovate krem ne işe yarar, nasıl kullanılır, fiyatı 2020

Hekimlerin sık reçete ettiği Dermovate krem, münhasıran cilt ve deri kaşıntıları mucizevi bir formda geçiren eserdir. En yeterli egzama kremlerinden biri olan Dermovate krem nasıl kullanılır, neye âlâ gelir, tasarruf hali ve yan tesirleri nelerdir? Öğrenmek için kesinlikle haberimizin detaylarını incelemelisiniz.

Dermovate krem umumiyetle sedef ve egzama tedavisinde kullanılan, eksperlerin en reçete ettiği bir ilaçtır. Egzama üzere rahatsızlıklarla başa çıkamayan bireylere adete mucize üzere düzgün gelen Dermavote egzamaya bağlı oluşan kaşıntı ve kızarıklığı da kısa müddette giderir. Fakat bu kadar tesirli olmasıyla birlikte yan tesirleri de olan bir ilaçtır. Kesinlikle hekim gözetiminde kullanılması önerilen bu krem kortizonlu kremler arasında bölge alır. İçerisinde % 0.05 klobetazol 17-propiyonat bulunan Dermovate krem, kortizonlu olduğu için yan tesirleri de çokça olmaktadır.

30 ve 50 gramlık tiplerde satılan bu kremi kullanmadan evvel yan tesirlerini okumalısınız. Yapılan araştırmalara öre 1 yaşından büyüklerin kullanabileceği Dermovate krem, diskoid lupus eritematozus (genellikle yüzde görülen plaklar-bir çeşit deri hastalığı), liken planus (deri, deri ekleri ve mukozaları etkileyen yeterli huylu deri hastalığı), sedef marazı güç tedavi edilen egzamalar üzere cilt meselelerinde iltihabın tesirlerini en aza indirmek için kullanılır.

dermovate krem

DERMOVATE KREM NASIL KULLANILIR?

Bu kremi kesinlikle bilirkişi hekiminize istişareden kullanmamalısınız. Kortizonlu kremleri uzun mühlet bilinçsiz kullanmak önemli yan tesirlerin ortaya çıkmasına neden olabilir.

Kremi uygulayacağınız kesimin pak olduğuna emin olduktan sonra ince bir tabaka olacak halde sürün. Gün içerisinde 1-2 kere sürebilirsiniz. Ovalayarak kolaylıkla emilmesini sağlayabilirsiniz.

Tedaviden tam sonuç almak için 4 hafta boyunca kullanılması bilirkişiler tarafından öneriliyor.

NOT: Kremi ellerinizdeki egzama sorunu için kullanmıyorsanız kremi sürdükten sonra bol suda ellerinizi yıkayın. Yalnızca sıkıntılı ortama uygulanması gerekir. Kremden kısa vadede tesir almazsanız hekiminize danışabilirsiniz.

dermovate krem nasıl kullanılır

DERMOVATE KREM YAN TESIRLERI NELERDİR?

Metnin en başında bahsettiğimiz üzere krem tesirli olduğu kadar yan tesirleri de ziyadedir. Önemli yan tesirleri bulunan bu kremi kullanmaya başladıktan sonra görülebilecek tesirleri sizlerle paylaşıyoruz. Genelikle doz aşımında ya da içerisinde bulunan hususlara alerjisi olan bireylerde görülen bu yan tesirlerle karşılaştığınızda kesinlikle hekiminize danışmalısınız.

Deride incelme ve ölçüsüz hassaslık bununla birlikte deri döküntüleri, yüz, dudaklar, lisan ya da gırtlakta şişme görülebilir. Uyguladığınız ortamda kızarıklık, yanma, kaşıntı ve ağılık artışı yan tesirleri arasındadır.

En ağır yan tesirlerinden biri, sürdüğünüz bölgedeki  toplardamarın bariz hale gelmesi ve deri yüzeyi altında kan damarlarının görünmesidir.

Vücut kıllarında artış, obezite, saç dökülmesi/uzamaması , saçta incelme,

Çocuklarda kilo artışı/büyümede yavaşlama,

Kanda kortizol hormonunun azalması,

Kanda şeker seviyesi artışı ve idrarda şeker bulunması,

Kan basıncı yükselmesi,

–  Göz içi basıncı artışı (giokom) üzere belirtiler Dermovate kremin yan tesirleri arasında bölge alır.

dermovate krem fiyat 2020

DERMOVATE KREM FiYAT

Dermovate kremin 2020 fiyatı 19.33 TL‘dir.

Yorum ( 1 )

  1. ben bu kremi kullandım kabuk sedef ve egzama için birebir ama şöyle bir durum kokusu çok ağır gaz gibi kokuyor. Bu kremin merhem olanını kullanıyorum yani Dermovate Merhem kutusu aynı şekilde sadece rengi kahverengi

Yorum Ekle