Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Dermaroller nedir? Dermaroller pratiği meskende nasıl yapılır? Dermaroller yararları

Dermaroller nedir? Dermaroller pratiği meskende nasıl yapılır? Dermaroller yararları

Bayanların hoşluk uğruna yapamayacakları ve kullanmayacakları eser yok. Dermaroller hanede yapılır mı? Dermaroller pratiği cilde zarar verir mi? Dermaroller sürecinin cilde sağladığı yararlar neler? En tesirli cilt bakımı hangisi? İşte soruların cevabı:

Dermaroller, üzerinde çok sayıdaki ince iğnelerin bulunduğu elde taşınabilen silindir formunda bir bakım aletidir.  ‘Minik iğneleme tekniği’ olarak isimlendirilen ‘Dermaroller’, son devranların en çok rağbet gören cilt yenileme tatbikidir. Dönen bir silindir üzerinde minik iğneleri bulunan bu alet, ciltteki kollojen üretimini aktif hale getirmesinin sıra uygulanan cilt bakım eserlerinin daha verimli olmasını sağlıyor. Aynı hengamda “skinroller”, “mesoroller” yahut microneedling” da denilmektedir.  Uygulamada kullanılacak dermaroller aparatının iğnelerinin çok düzgün ve simetrik olması, titanyum iğnelerden yapılmış olması başarılı bir pratik için değerlidir.  Böylece yaşlı ve kuru cildin yenilenmesi, meyyit tabakanın uzaklaştırılarak alttan yeni hücrelerin gelmesi ile birlikte cilde anti-aging ekler sağlamaktadır.

DERMAROLLER PRATIĞININ YARARLARI

– Kan dolaşımını arttırarak cildin yenilenmesini sağlar.

– Pratik sonrasında kullanılan eserler, ciltte süratli bir halde emileceği için serumların tesiri iki kat daha ziyade olur.

– Cildin aydın bir görünüm kazanmasına yardımcı olur.

– Cildin çatlak oluşan nahiyelerindeki lekeleri giderir.

oluşumunun önüne makbul.

MESKENDE YAPILACAK OLAN DERMAROLLER İĞNELERİ KAÇ MM OLMALI?

Yüz yerinde uygulanacak olan Dermaroller’ın iğne uzunlukları en çokça 1.0 mm olmalıdır. Bu süreci hoşluk merkezlerinde değil de konutta kendini yapmak istiyorsanız, satın aldığınız eserin iğne uzunluklarının 0,25 mm, 0,5 mm ve 0,75 mm olanları tercih edilmelidir. Cilt ne kadar hassas ve inceyse, iğnenin uzunluğu o kadar kısa olmalıdır.

DERMAROLLER SONRASI HANGİ ESERLER KULLANILMALI?

– Yüzde oluşabilecek tahriş sonrasında cildi rahatlatmak için antiaging eserleri kullanılabilir.

– İğneleme sürecini ciltte birinci kere uygulanacaksa haftada 1 kez yapılmalıdır.

– Tatbik sonrası dışarı çıkarken yüze güneş esirgeyici sürülmelidir.

– Dermarollerı kullandıktan sonra alkollü eserlerle temizleme süreci yapılmalıdır.

Yorum Ekle