Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Dermaroller nedir? Dermaroller pratiği konutta nasıl yapılır? Dermaroller yararları

Dermaroller nedir? Dermaroller pratiği konutta nasıl yapılır? Dermaroller yararları

Hatunların hoşluk uğruna yapamayacakları ve kullanmayacakları eser yok. Dermaroller konutta yapılır mı? Dermaroller pratiği cilde zarar verir mi? Dermaroller sürecinin cilde sağladığı yararlar neler? En tesirli cilt bakımı hangisi? İşte soruların karşılığı:

Dermaroller, üzerinde çok sayıdaki ince iğnelerin bulunduğu elde taşınabilen silindir biçiminde bir bakım aletidir.  ‘Minik iğneleme tekniği’ olarak isimlendirilen ‘Dermaroller’, son vakitlerin en çok rağbet gören cilt yenileme tatbikidir. Dönen bir silindir üzerinde minik iğneleri bulunan bu alet, ciltteki kollojen üretimini dinamik hale getirmesinin yanı sıra uygulanan cilt bakım eserlerinin daha verimli olmasını sağlıyor. Aynı devirde “skinroller”, “mesoroller” yahut microneedling” da denilmektedir.  Uygulamada kullanılacak dermaroller aparatının iğnelerinin çok düzgün ve simetrik olması, titanyum iğnelerden yapılmış olması başarılı bir tatbik için kıymetlidir.  Böylece yaşlı ve kuru cildin yenilenmesi, meyyit tabakanın uzaklaştırılarak alttan yeni hücrelerin gelmesi ile birlikte cilde anti-aging ekler sağlamaktadır.

DERMAROLLER TATBIKININ YARARLARI

– Kan dolaşımını arttırarak cildin yenilenmesini sağlar.

– Tatbik sonrasında kullanılan eserler, ciltte süratli bir halde emileceği için serumların tesiri iki kat daha çokça olur.

– Cildin aydın bir görünüm kazanmasına yardımcı olur.

– Cildin çatlak oluşan kesimlerindeki lekeleri giderir.

– Selülit oluşumunun önüne makbul.

KONUTTA YAPILACAK OLAN DERMAROLLER İĞNELERİ KAÇ MM OLMALI?

Yüz ortamında uygulanacak olan Dermaroller’ın iğne uzunlukları en çokça 1.0 mm olmalıdır. Bu süreci hoşluk merkezlerinde değil de konutta kendini yapmak istiyorsanız, satın aldığınız eserin iğne uzunluklarının 0,25 mm, 0,5 mm ve 0,75 mm olanları tercih edilmelidir. Cilt ne kadar hassas ve inceyse, iğnenin uzunluğu o kadar kısa olmalıdır.

DERMAROLLER SONRASI HANGİ ESERLER KULLANILMALI?

– Yüzde oluşabilecek tahriş sonrasında cildi rahatlatmak için antiaging eserleri kullanılabilir.

– İğneleme sürecini ciltte birinci sefer uygulanacaksa haftada 1 kez yapılmalıdır.

– Pratik sonrası dışarı çıkarken yüze güneş esirgeyici sürülmelidir.

– Dermarollerı kullandıktan sonra alkollü eserlerle temizleme süreci yapılmalıdır.

Yorum Ekle