Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

You must login to ask a question.
Dermapen nasıl uygulanır? Kaç seans sürer?

Dermapen nasıl uygulanır? Kaç seans sürer?

Cildinizdeki sivilceleri sıkmak, el sürmenin yanlış olduğu bilirkişilerin yıllardır yaptığı ihtarlar arasında taraf alıyor. Fakat çabucak gitmesini istediğimiz için sıkma formülüyle cildimize zarar vererek sivilcelerin hem leke hem de ciltte delikler oluşmasına neden olur. İşte tam da bu arada devreye yeni çıkan Dermapen pratiği giriyor. Pekala nedir bu dermapen pratiği? Detaylar haberimizde…

Dermapen pratiği; yaş kaç olursa olsun cildi genç, bakımlı ve canlı göstermek isteyen hatunların tercih edebileceği bir prosedürüdür. Cilt altında, yeni üretimlerle dolgunlaşma ve sıklaşma cilt yüzeyinde de gençleşme ve tazelenmesini sağlayarak, hücre üretimi uygunca yavaşladığı dönemlerde yaşlılık lekeleri ve deri incelmelerini ortadan kaldıran dermapen pratiği birebir zamanda kişinin cilt kusurlarını onarma, cilt yaşlanmasını tedbire, kırışıklıkları maksatlı yapılan sistemlerden biridir. Cildinin sıklığına ve bakımlı görünmesine itina gösteren tüm hatunların tercih edebileceği dermapen mütehassıs insanlar tarafından yapılır.

DERMAPEN PRATIĞI NASIL YAPILIR?

Dermapen tatbikinden evvel ciltteki makyaj kalıntıları, kirler temizlenir ve cilt dezenfekte edilir. Akabinde pratik yapılacak olan bölgeye af hyaluronik asit, mezoterapi solüsyonları yahut PRP uygulanır. Dermapen pratiğinde ciltteki kusurlu kesime birden ziyade mikro kanal açılır. Bunun sebebi açılan bu kanallarla otomatik, titreşimli iğneleme tekniği kullanılarak kişinin ağrı hissini azaltmak, uygulanan eserlerin emilim ölçüsünü hızlandırmak ve tedavinin tesiri arttırmaktır. Yaklaşık 20 dakika içinde yepisyeni ve mutlaka daha genç bir cilde kavuşmak mümkündür.

Aşağıda bulunan fotoğrafta dermapenin hangi nahiyelere uygulanabileceğini görebilirsiniz.

DERMAPEN PRATIĞI KAÇ SEANS SÜRER?

Dermapen pratiği ciltteki hasarın ne kadar olduğuna bakılarak ya da kırışıkların artışı velev yaş kriterleri gözlemlenerek yapılan bir süreçtir. Genelde sıradan bir dermapen tedavisi 3 -6 seansta tamamlanır, seanslar arasında en az 1 ay devir bırakılır ve aslında ekseriyetle 2 – 4 seansta kırışıklık tedavilerinde istenen sonuç elde edilir.

Yorum Ekle